Xiaomi 12 Ultra

Těšíte se na Xiaomi 12 Ultra? Možná nakonec nebude. Výrobce má ale náhradní plán

  • Do boje proti špičkovým iPhonům a Samsungu S21 Ultra zamíří Xiaomi MIX 5 Pro
  • V nabídce výrobce nahradí očekávaný 12 Ultra, který prý zatím není na pořadu dne

Xiaomi seká povedené smartphony jako Baťa cvičky a v poslední době je k neudržení. Zákazníkům firma servíruje jeden povedený model za druhým. Ať už jde o mobily za pár tisíc, nebo čistokrevné top telefony, vždy oproti konkurenci nabízejí něco navíc. Tou přidanou hodnotou je obvykle velmi atraktivní poměr ceny a výkonu.


Nepřehlédněte: Xiaomi znevýhodní české uživatele. MIUI 13 pro Evropu odebere zásadní funkce


Výbornými parametry a cenou, která zákazníky nepoloží na lopatky, se pyšní i nedávno představené vlajkové smartphony Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Ve výbavě mají skvělé displeje, rychlé nabíjení baterie či povedené fotoaparáty. To však nemá být nic proti tomu, co pro nás Xiaomi teprve chystá.

Model Xiaomi 12 Ultra má být přelomový a fotit, jako žádný jiný smartphone v historii. Nedávno jsme vás informovali o tom, že firma už zahájila jeho zkušební výrobu, což naznačovalo, že uvedení do obchodů je otázkou maximálně několika příštích týdnů. Nejnovější zprávy jsou ale pořádnou ledovou sprchou.

Xiaomi MIX 5 Pro

Nizozemský portál nl.letsgodigital.org nyní tvrdí, že se Xiaomi 12 Ultra s největší pravděpodobností nedočkáme a v nabídce Xiaomi jej nahradí chytrý špičkový telefon ze série MIX 5.

Nový Xiaomi MIX 5 Pro by měl pohánět prvotřídní čipset Snapdragon 8 Gen 1 ve spolupráci s 12 GB operační paměti a 256GB interním úložištěm. Samozřejmostí bude 5G konektivita nebo operační systém Android 12 s uživatelským prostředím MIUI 13.

Jen ta nejlepší výbava a pohádkový fotoaparát

Hlavní fotoaparát by měl splňovat požadavky těch nejnáročnějších zákazníků. Primárním snímačem prý bude 50Mpx Samsung ISOCELL GN5 s technologií ostření Dual Pixel Pro, širokoúhlý senzor nabídne rozlišení 48 megapixelů a rozlišení teleobjektivu s pětinásobným optickým přiblížením by mělo činit také 48 Mpx. Pod tuto sestavu se navíc podepíše německá značka Leica, která s Xiaomi spolupracuje na vývoji softwaru. Ten bude šitý na míru ISP čipu Surge C2, který se postará o zpracování fotografií.

Rekordní 200W nabíjení baterie

Baterie MIX 5 Pro má být 5 000mAh s podporou, a teď se podržte – 200W kabelového nabíjení, které akumulátor dobije za pouhých 10 minut. K dispozici bude i 50W bezdrátového nabíjení.

Výbava Xiaomi MIX 5 Pro na papíře vypadá skvěle. Ale nezapomeňte, že se jedná o nepodložené spekulace a stále není vyloučeno, že společně s MIX 5 Pro uvede Xiaomi i očekávaný 12 Ultra. Zahraniční redakce předpokládají, že tisková konference výrobce proběhne v březnu.

Zdroj hlavního náhledu: foto se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares