Xiaomi Redmi Note 10

Xiaomi znevýhodní české uživatele. MIUI 13 pro Evropu odebere zásadní funkce

  • Xiaomi si nejspíš nedá pokoj a na evropské telefony pošle osekanou aktualizaci
  • Insideři hlásí, že v globální verzi MIUI 13 chybí widgety, nové písmo a další funkce

Xiaomi na domácím čínském trhu postupně aktualizuje své telefony na nejnovější verzi uživatelské nadstavby MIUI. Na evropské a globální verze smartphonů se update dostane nejdříve v následujících dnech. Nejčastěji se spekuluje o středě, kdy čínská firma představí modelovou řadu Redmi Note 11 pro regiony mimo Čínu. Moc se ale neradujte!


Nepřehlédněte: Čekáte na MIUI 13 a Android 12? Tyhle telefony Xiaomi jsou další na řadě


Globální verze MIUI 13 je jiná

Vše totiž nasvědčuje tomu, že s příchodem globální a evropské verze MIUI 13 se bude opakovat situace, která nastala krátce po vydání MIUI 12.5 Enhanced Edition. Jak si někteří z vás možná pamatují, vydání této aktualizace rozzlobilo velkou část evropské komunity, která se cítila podvedena až do té míry, že vznikla petice adresovaná Xiaomi.

Zástupci výrobce tehdy překvapivě nestrčili hlavu do písku, na stížnosti odpovídali a také pečlivě vysvětlovali svůj postoj v dané záležitosti. O co šlo? V globální a evropské verzi MIUI 12.5 Enhanced Edition chyběly některé funkce. Xiaomi sice uvedlo, proč se rozhodlo, tak jak se rozhodlo, ale uživatele to vůbec neobměkčilo. S vydáním MIUI 13 se jako přes kopírák vše zopakuje.

Xiaomi bude mít co vysvětlovat

Podle uživatelů, kteří aktualizaci pro evropské smartphony Xiaomi, Redmi a POCO už testují, chybí v MIUI 13 některé klíčové funkce. V první řadě to jsou krásné interaktivní widgety, což je jedna z hlavních estetických novinek v MIUI 13.

Důvod je zřejmý: funkce, které widgety přinášejí, si rozumí pouze s aplikacemi a službami, které jsou dostupné výhradně v Číně. Pak ale také chybí něco, nad čím zůstává rozum stát, jako třeba dynamický font Mi Sans. Pro to není žádný důvod. Myslíte, že je to všechno? Kdepak!

V globálním (i evropském) MIUI 13 nenajdete ani upravené Centrum ovládání včetně sekce Mi Smart Hub, která má sloužit pro propojení mobilního telefonu se zařízeními chytré domácnosti od Xiaomi. Obě tyto funkcionality Xiaomi nadále testuje na úzkém okruhu dobrovolníků a zatím je nenasadilo ani do čínských telefonů.

Bez přehánění se dá napsat, že se MIUI 13 hodně liší od toho, co výrobce prezentoval na tiskové konferenci u příležitosti celosvětové premiéry své nenovější nadstavby.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. Už to začíná vypadat tak, že si od Xiaomi nekoupím asi nikdy nic.
    Nelíbí se mi přístup, který Xiaomi uplatňuje vůči svým zákazníkům.

  2. Je mi to celkem jedno, tři členové domácnosri měli telefony xiaomi a do roka byly nepoužitelné. Tak se zasekali marastem, že se snimi nedalo pracovat a komu by se chtělo co půl roku dávat telefon do továrního nastavení.

  3. @ Pavel no jo, to si taky musí koupit trochu lepší telefony a ne ty nejlevnější, trochu lepší kalkulačky (platí pro všechny lowendy s androidem. Přesně takový dostala tchyně a jak to asi dopadlo? Nespokojená, protože to byl líný šajzdrek). Já mám třeba Mi 9T Pro dva roky a tovární nastavení jsem ještě nepotřeboval. Takže tak. Nadávat na značku je mimo, i třeba Samsung dělá šunty, ale chce to vybrat něco výkonného za rozumnou cenu. To je jako koupit Fabii a pak si stěžovat, že ze tě předjede např. Mondeo.

  4. To video bylo moc poučné. Móoc mi dalo. Víc takových…

  5. Používám letité MiA1 bez sebemensich problémů a nehodlám ještě dlouho měnit

Comments are closed.