Xiaomi Poco

MIUI 13 a Android 12 míří na další telefony Xiaomi. Najdete mezi nimi i ten váš?

  • Máte chytrý telefon značky Xaomi POCO?
  • Víme, jaké další modely brzy obdrží vymazlené prostředí MIUI 13

Společnost Xiaomi pokračuje v rozesílání důležité softwarové aktualizace s operačním systémem Android 12 a především nadstavbou MIUI 13, která napravuje lehce pošramocenou pověst, kterou má na svědomí ne úplně povedená verze MIUI 12.5.


Nepřehlédněte: Čekáte na MIUI 13 a Android 12? Tyhle telefony Xiaomi jsou další na řadě


Xiaomi má spoustu práce

V nejbližších dnech začne Xiaomi posílat svůj nový systém MIUI 13 na další smartphony. Zatímco před několika dny firma oznámila, že je aktualizace připravena pro Xiaomi Mi 11X a Xiaomi 11 Lite 5G NE, nyní se dozvídáme o plánech vydat update také pro modely POCO X3 Pro a POCO F3.

Aktualizace je údajně hotová pro globální varianty telefonů a má označení V13.0.1.0.SJUMIXM (X3 Pro) a V13.0.1.0.SKHMIXM (F3), ale ochuzeni nemají být ani majitelé evropského modelu POCO F3 (číslo sestavení V13.0.1.0.SKHEUXM). Zahraniční redakce serveru RealmiCentral dodává, že k vydání MIUI 13 pro tyto smartphony dojde velmi brzy.

 


Nepřehlédněte: MIUI 13 už brzy. Na jakých telefonech Xiaomi a Redmi?


MIUI 13 je skvělé

Jako obvykle jsou aktualizace na MIUI 13 vydávány pro telefony s čínskou ROM. Od evropských a globálních modelů se tyto smartphony liší zejména v softwarové výbavě – neobsahují například aplikace Google, včetně obchodu s aplikacemi Google Play.

Připomeňme, že mezi hlavní novinky MIUI 13 patří vylepšená ochrana soukromí a zabezpečení, kdy například jedna z funkcí zajistí, že telefon neodemkne ani váš dvojník nebo dvojče. Zkrátka někdo, kde je vám podobný k nerozeznání.

Aktualizace MIUI 13 s Androidem 12
Zdroj: Nikita Stefan / Unsplash

MIUI 13 přináší také lepší spolupráci s ostatními zařízeními Xiaomi, nový styl písma napříč celým systémem, nové widgety, které vypadají stejně jako na iPhonu, či vylepšený chod a nižší nároky na paměť a baterii zařízení. V porovnání s předchozí verzí MIUI 12.5 je u základních a systémových nástrojů plynulost lepší o 25 %, u aplikací třetích stran Xiaomi slibuje zrychlení až o 52 %.

Zdroj náhledové fotografie: Vinicius “amnx” Amano / Unsplash

Total
4
Shares
4 komentářů
  1. Už se těším,snad to bude lepší než ta poslední. POCO F3.

  2. Mám taky POCO F3, MIUI 12.5.7.0 evropská verze, nikdy nebyl žádný problém.

  3. Ocenil bych aktualizaci i na redmi note 9, snad se taky dočkám.

Comments are closed.