Řecko, socha, počítač, notebook

Navštěvují nás cestovatelé v čase? Lidé našli notebook na tisíce let staré soše

  • Co drží žena v rukou na řeckém náhrobku?
  • Někteří si myslí, že to je moderní přenosný počítač
  • Většina je však jiného názoru, jde podle nich o voskové tabulky

Internetem koluje bláznivá teorie týkající se starověkého Řecka. Tvrdí, že dávné věštkyně využívaly ke svým předpovědím moderní notebooky. Má to dokazovat dva tisíce let starý náhrobek, na kterém je vyobrazen laptop. Jedná se o další důkaz toho, že již dříve byla naše budoucnost předpovězena? Těžko říct! Konspirační teoretici v tom všem ale vidí další důkaz existence cestování v čase, podobně jako tomu je v případě různých historických fotografií.


Nepřehlédněte: Největší konkurent Netflixu postaví Čechy před nelehkou volbu. Buď si připlatí nebo vyfasují reklamu


Důkaz o cestování časem?

Cestování v čase je velmi diskutovaným tématem. Slýcháme o něm hlavně ve science fiction filmech, ale některé fotografie, které se v posledních týdnech objevily na internetu, tuto teorii podrobují těžké zkoušce. Uživatelé teď diskutují o tom, zda tajemná žena na starořeckém náhrobku náhodou skutečně nepoužívá moderní notebook z budoucnosti.

„94 centimetrů vysoká socha s názvem Grave Naiskos of An Enthroned Woman With An Attendant je vystavena v Muzeu J. Paula Gettyho v kalifornském Malibu,“ píše server USA Today. Náhrobek vyobrazuje ženu se se svým sluhou. To, co způsobilo poprask, je předmět, který sluha ženě ukazuje. Podle zastánců konspiračních teorií to nemůže být nic jiného než notebook, který má ze strany dokonce dva USB porty.

Skutečně se díváme na notebook?

Odpůrci teorie o laptopu, a že jich je hodně, tvrdí, že záhadný předmět může být úplně něco jiného: například šperkovnice. Podle archeoložky Kristiny Killgroveové jde ve skutečnosti o pár voskových tabulek, které se dříve používaly k psaní. Odbornice doplnila, že v otvorech na boku, které připomínají USB konektory, se kdysi zřejmě nacházely různé dřevěné předměty, které časem shnily.

Není to poprvé, co uživatelé internetu s ostřížím zrakem tvrdí, že našli důkazy o cestování v čase. Připomeňme, že příznivci záhad zůstali na vážkách poté, co si všimli podivného prvku na fotce ze 40. let minulého století, která podle nich dokazuje, že někteří lidé skutečně používají stroj času. Uprostřed snímku je vidět muž v hnědém obleku, který drží předmět, jenž podezřele připomíná iPhone. Psali jsme o tom zde. 

Fanoušky umění pak zmátla dívka „držící iPhone“ na obraze rakouského malíře z 60. let devatenáctého století. A rozruch způsobila i fotografie z 30. let dvacátého století, která zachycuje rušnou scénu v New Yorku, kde se prochází muž telefonující do budoucnosti.

Zdroj náhledové fotografie: sailko / Wikimedia Commons, zdroj: DailyMail, USA Today, Forbes

Total
0
Shares