Disney+

Největší konkurent Netflixu postaví Čechy před nelehkou volbu. Buď si připlatí nebo vyfasují reklamu

 • Streamovací služba Disney+ chystá změnu
 • Uživatelům se vůbec líbit nebude

Očekávání se vyplnilo, konkurent Netflixu, služba Disney+, skutečně zavádí nový tarif. Prozatím ho nabízí pouze ve Spojených státech, ale příští rok se předplatné objeví i na dalších trzích, tedy i v České republice a na Slovensku.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Obří letadlo na jaderný pohon pojme až 5 000 pasažérů, lidské piloty nahradí robot


Disney+ jde ve stopách Netflixu

V případě tarifu Disney+ je situace jiná, než když své nejlevnější předplatné oznámil Netflix. Disney na to jde přímočaře, se zákazníky se nemazlí a nedává jim na výběr. O čem je řeč?

Cenu stávajícího předplatného firma zvedá o přibližně 40 procent, z dosavadních 7,99 dolaru měsíčně na 10,99 dolaru, případně 109,99 dolaru ročně (to činí zhruba 270 korun včetně DPH měsíčně, respektive 2 700 korun ročně).

Disney uvádí, že na jednu hodinu obsahu připadají zhruba 4 minuty reklam. Ty se přehrávají před a také během sledování seriálů a filmů. Každý reklamní blok trvá 15, 30 nebo 45 sekund a nelze jej přeskočit.

Původní předplatné zůstává v platnosti za stejné peníze, ale nově je zapleveleno reklamou. Kdo nechce za hodinu sledovat několik rušivých inzertních oken, musí si připlatit. Taková je realita v USA a brzy bude i v Česku.

Disney+
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Jak zareagují zákazníci?

Protože společnost Disney vlastní veškerý obsah, je lidem schopna nabízet veškeré tituly v katalogu bez ohledu na tarif, zatímco na Netflixu s nejlevnějším předplatným některé seriály a filmy kvůli licenčním problémům chybí.

V případě tarifu Basic Disney navíc nesnižuje kvalitu streamovaného videa a umožňuje naopak každému přístup k plnohodnotnému rozlišení 4K bez ohledu na to, kolik platí. Připomeňme, že Netflix zákazníky s reklamou omezuje na předpotopní rozlišení 720p.

Dalším klíčovým rozdílem je, že Disney+ nadále umožňuje streamovat až na čtyřech zařízeních, zatímco Netflix zavedl omezení na jeden jediný přístroj. Tarify Disney+ Basic a Netflix Basic with Ads tak mají společné jedině to, že si uživatele nemohou nic stáhnout k offline sledování.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
19 komentářů
 1. To vážně někdo platí za to aby mohl koukat na reklamu a 720p?
  V dnešní době není problém 60Kč za 4K bez reklam, nepotřebujete ani VPN.. jen hledat 😉

  1. Přesně, jen pro info, jakou službu myslíte? U mě akorát potřebuji aby chodilo na Smart TV 4K Samsung 2022, Díky 👍

 2. Paráda, jak se veškerý zábavní business evolvuje k co nejhorší možné podobě, kde hlavním cílem je oškubat zákazníky všemi možnými prostředky. U gamingu jsou to mikrotransakce, které jsou rok od roku agresivnější a hry shippujou těžce nekompletní, aby následně mohli dané segmenty doprodávat. A teď přichází i streamovací služby, kde hlavní premisou na začátku bylo – tady máte knihovnu obsahu a můžete se podívat na co jen chcete a hlavní rozdíl od obyčejné televize je, že to máte bez reklam. No a je to tady, máme reklamy zase vražený až do pr****. Jasně nejdřív se to prodá, jakože vlastně to dělají pro lidi, kteří nechtějí platit víc. Ale to jsou jen sladký kecy, na který dneska může skočit málokdo. Za chvíli si budeme kupovat auta, se zamknutými funkcemi, které budou za měsíční poplatek… (což je bohužel realita, na které se už dneska pracuje).
  Jen bych si dovolil malou opravu – pokud roční předplatné disney+ je 109.99 dolarů, cca těch 2700, pak měsíční cena není 270CZK, ale nějaký 230CZK.

  1. U ročního předplatného se platí jen 10 měsíců, takže je to 270 Kč.

  2. 🤦‍♂️ když se zaplatí rok je to samozřejmě levnější.

   1. No tak to všechno odhlásim a je to ať si to strčej kam chtějí 🙂

 3. Konkurent Netflixu ? vždyť Disney má nulový a nudný obsah ale takové HBO má Rick a Mortyho a Netflix Wednesday a anime Disney je kravina 😂

  1. No. Já Netflix rušil ve prospěch Disney… Protože tvorba Netflix je upřímně řečeno, těžký bullshit.

 4. Disney+ je konkurent Netflixu? 🤣🤣🤣🤣 Tak to ani náhodou nemají absolutně nic lepšího než Netflix

 5. No už dlouho uvažuji, že roční předplatné až uběhne neobnovím. Tak další argument pro to se na Disney+ vykašlat.

 6. Celkem by mě zajímala jedna věc, máme zaplaceno do 15.června 2023, jak to tedy bude probíhat u těch kteří si zaplatili na 1rok.

 7. Ok nechám doběhnout předplatná a obnovovat už nic nebudu… dnes mám 2gb linku stáhnu tak cokoli pomalu ihned i na mobilu dnes v pohodě stáhnu film.. platit za reklamy nebudu a nechávat se odírat ještě víc? Ne díky

 8. Mi tak přijde, že všichni lidi tady mají pocit, že ty firmy to dělají pro dobrý pocit 😄 Ono ten obsah (až už ta kvalita je jakákoliv) se netvoří sám, servery nejedou z dobre vůle. Streamovací služby nejsou samozřejmost, pokud na to nemáte tak běžte na torrenty nebo si pusťte Novu.

 9. Tak se vrátíme zpět k torrentu a nebudeme platit nikomu nic. No problema.

 10. Zdravím
  No a já si nainstaloval žádnou aplikaci a žijí v naprosto spotřební pohodě, nemusím řešit 4K, VPNku a ani měsíční platby….

 11. Člověk přejde ke streamovacím službám, aby nemusel koukat na reklamu a oni jí nacpou i tam. Jakoby nestačilo, že platíme ty peníze právě proto, že tam ta reklama není. No jo, prostě až doběhne roční předplatné, tak se stanu zas pirátkou🏴‍☠️.

Comments are closed.