Letadlo, Sky Cruise

Novodobý Titanic? Obří letadlo na jaderný pohon pojme až 5 000 pasažérů, lidské piloty nahradí robot

  • Luxusní hotel, který nikdy nepřistane?
  • Největší letadlo na světě má využívat jaderný pohon!

Obří létající hotel Sky Cruise pojme až pět tisíc cestujících a vydrží ve vzduchu celé roky. Zatím netušíme, kolik bude stát letenka do první třídy, ale lidé se mohou těšit na nebývalý luxus. Tvůrce slibuje posilovny, restaurace i velký bazén. To vše dvanáct kilometrů na zemí s jedinečným výhledem na hvězdy.


Nepřehlédněte: Používáte samoobslužné pokladny? Jsou jednou z nejšpinavějších věcí, bakterií je tam víc než na záchodě!


Letadlo bez pilotů

Zapomeňte na Boeing 777 nebo slavnou ukrajinskou Mriju, v hlavách nadšenců se rodí nápad na stavbu obřího letounu pro pět tisíc cestujících, kteří se ubytují v prostorných a útulných pokojích. Hlavní zábavní paluba Sky Cruise bude vybavena vším, co dnes běžně najdete na nejluxusnějších zaoceánských lodích: tělocvičny, nákupní centra, bazény, restaurace, bary, hřiště pro děti, kina a dokonce i svatební síně a nemocnice – to vše bude k dispozici!

Gigantické letadlo má být řízeno umělou inteligencí a sestrojené tak, aby vůbec nemuselo přistávat. Cestující mají na palubu dopravovat běžná dopravní letadla, a dokonce i opravy Sky Crusie budou probíhat ve vzduchu. O bezpečný let se nebude starat lidská posádka, která se může unavit a způsobit neštěstí, ale AI, která dostane na starost rovnou dvacítku motorů poháněných jadernou fúzí.

Moderní Titanic?

Divoce ambiciózní koncept „létajícího hotelu“ představuje video od tvůrce Hashem Al-Ghailiho. V jeho hlavě se zrodilo už několik bláznivých nápadů, ale projekt gigantického letadla na jaderný pohon patří bezpochyby k tomu nejzajímavějšímu, co ho kdy napadlo. Ne všichni s jeho konceptem ovšem souhlasí. Někteří komentující popisují koncept Sky Cruise jako nový Titanic a poukazují na to, že pokud by takové letadlo havarovalo, způsobilo by na majetku a životech obrovské škody.

„Skvělý nápad umístit jaderný reaktor do něčeho, co by mohlo selhat a spadnout z nebe,“ napsal jeden člověk v komentářích, zatímco další vhledem k astronomickým nákladům na vývoj Sky Cruise smutně poznamenal, že letenka bude stát majlant, takže na dovolenou v oblacích budou mít stejně jen boháči.

Lidé o něčem podobném sní od nepaměti

Koncept vznášejícího se světa sám o sobě není nový a byl popsán dokonce v dílech Jonathana Swifta z 18. století, tedy mnohem dříve, než bratři Wrightové uskutečnili svůj první let. Fanoušci animovaných filmů se s tímto konceptem mohli setkat také v japonském filmu Zámek v oblacích z roku 1986. Zatímco v minulosti se podobné vize spoléhaly na přednosti materiálů, koncept Sky Cruise si pro projekci možné budoucnosti vypůjčuje nejmodernější technologie.

Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: Intereting Engineering, DailyStar

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Jediný problém je v tom, že zatím neexistuje podobný typ motorů…

  2. A k čemu je to dobré? Místo aby vymysleli jak budou lidé žít v míru a bez válek, nebo aby bylo máslo a chleba levnější tak vymýšlí takové kraviny. Nepotřebuji lítat nad zemí, když člověk je tvor stvořený pro život na zemi. U moře je daleko líp, než lítat v oblacích.

    1. Skvělé, opravdu za takový komentář tleskám. Pokud by všichni uvažovali jako vy, dodnes bychom svítili smolnými klacky, protože to přece stačí. Nebo ještě lépe, pořád bychom skákali ze stromu na strom, a těmi klacky bychom se mlátili po hlavách o banány…

  3. “Featuring sleek design” Prý elegantní design 😂😂Zajímalo by mě jestli si designér udělal studii letuschopnosti takové obludy. To bude startovat z toho Liniového města co chtějí stavět t-urbanisti v poušti?? 🤣🤣

Comments are closed.