Telefon, iPhone

Důkaz o cestování v čase? Lidé si myslí, že na obrazu z roku 1860 žena drží iPhone

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 162 let starém obrazu je prý iPhone

Představte si ženu, která se při procházce přírodou dívá na mobilní telefon. Řeknete si, že na tom není nic zvláštního, ale na obraze z 60. let devatenáctého století taková scéna působí mimořádně neobvykle až zvláštně. Podle mnohých jde o tajemnou cestovatelku v čase, kterou čirou náhodou namaloval rakouský umělec Ferdinand Georg Waldmüller.


Nepřehlédněte: Sen o čistém Applu se rozplynul. Ví o všem, co lidé s iPhonem dělají. U soudu ho čeká hotové peklo


Důkaz o cestování časem?

Internet je znovu ve varu. Může za to 162 let stará malba, na níž je zachycena žena, která jde po pěšině a v ruce drží něco, co vypadá jako chytrý telefon. Jak je to možné, ptají se lidé?

iPhone byl představen teprve nedávno. Konkrétně v roce 2007 na ikonické akci v rámci konference Macworld. Podle jedné bizarní teorie se však na veřejnosti objevil už v roce 1860, a to díky cestování v čase. Právě z tohoto roku totiž pochází obraz s názvem Očekávání od rakouského malíře F. G. Waldmüllera.

Malba se nachází v mnichovském muzeu Neue Pinakothek. Nedávno si však jeden z návštěvníků všiml něčeho zvláštního – žena se během procházky přírodou kouká do iPhonu! A senzace byla okamžitě na světě.

Pohled dívky patří jen a pouze předmětu, který drží v ruce, zatímco v dolním pravém rohu obrazu je vidět zamilovaný muž, který čeká, aby jí mohl předat květinu. I když popis situace zní neuvěřitelně, vše má racionální vysvětlení. Podle odborníků žena ve skutečnosti drží v ruce modlitební knihu, nikoli jablečný smartphone.

Očekávaná, Waldmüller
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Drží v ruce zpěvník nebo iPhone?

„Nejvíce mě zaráží, jak technologie změnily interpretaci obrazu a svým způsobem využily celý jeho kontext,“ řekl jeden z návštěvníků galerie. „Velkou změnou je, že v roce 1850 nebo 1860 by každému bylo jasné, že dívka se soustředí na zpěvník nebo modlitební knížku, zatímco dnes při pohledu na obraz všechny napadne, že je pohlcená sociálními médii.“

Podobný rozruch jako obraz rakouského malíře způsobilo nedávno i video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: The Sun, Indiatimes

Total
0
Shares
18 komentářů
 1. No jo, ale s kym si vola ? K volani z mobilniho telefonu nestaci telefon. Potrebuje i mobilni sit 🤣🤣🤣

  1. hej vy blazni ma v ruce kabelku jako ta pani vepredu a skrabe se na tvari s kabelkou v ruce ))

 2. Je to modlitební knížka ,babička měla taky takovou okraje byli zlaté a rohy kulaté stejná jako drží v ruce …

 3. Nechci se nikoho dotknout,ale dnešní doba je tak zblblá mobilní sítí že za chvíli bude poukazovat na fakt že trilobiti serfovali na mobilu.

 4. Proč zrovna IPhone ?? A ta vedle ní, ta dělá jako co ?? SMSkuje ??

 5. Smutný je fakt, že modlitební knížku a růženec v současnosti skutečně vystřídaly mobily. Tedy povětšinou. Naštěstí ne u všech.

 6. Je to falesny nesmysl. Je tam kniha nic vic. Z lidi se snazi udelat blbce. Jde videt ze uz nemaji o cem psat. Kdyby se cestovalo casem tak by zastavili napriklad Putina. At jdou stema kecama nekam.

  1. Anebo je takový odlehčení v situaci jako dnes naprosto vítaný 😉

 7. Ano, zcela určitě! A ještě navíc se nechá od malíře nakreslit a ten se vůbec neptá co to má v ruce.😀
  Vážení rozum do hrsti.

 8. Rozhodně je to Android, iPhone ještě dlouho nebyl…

Comments are closed.