Telefon, iPhone

Cestování v čase? Na videu z roku 1938 žena údajně drží mobilní telefon!

 • Další údajný důkaz o cestování časem
 • Na 84 let starém videu je prý vidět mobil

Pořádný rozruch na sociálních sítích způsobilo video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatele v čase, který telefonuje, píše britský Daily Star.


Nepřehlédněte: NASA objevila zabijáka planet. Největší asteroid za posledních 8 let se schovával v záři Slunce


Důkaz o cestování časem?

Konspirační teoretici jsou znovu ve varu. Záznam z konce 30. let dvacátého století, na kterém je vidět žena mluvící do zařízení připomínající moderní mobilní telefon, pokládají za důkaz, že cestování v čase je skutečně možné. Černobílé záběry natočené v areálu továrny kdesi ve Spojených státech poskytly některým lidem novou munici pro tvrzení, že mezi námi žijí tajemní cestovatelé.

Video na YouTube nasbíralo již 839 tisíc zhlédnutí a dokázalo, že lidi záhady přitahují. Pokud by žena skutečně v ruce držela telefon (např. iPhone), musela by cestovat z budoucnosti, protože první jablečný smartphone se v prodeji objevil až v roce 2007, tedy o 69 let později.

Drží žena v ruce telefon?

Zda mladá žena skutečně telefonuje, nebo se jen škrábe na tváři, není známo, ale jeden uživatel tvrdí, že je to jeho prababička. „Ta paní, kterou vidíte, je moje prababička Gertruda Jonesová. Bylo jí 17 let. Ptal jsem se jí na toto video a ona si vše pamatuje zcela jasně.“

„Říkala, že Dupont (majitel závodu, pozn. red.) měl v továrně oddělení telefonní komunikace. Experimentovali s bezdrátovými telefony. Gertruda a pět dalších žen dostaly tyto bezdrátové smartphony na týden na vyzkoušení,“ tvrdí sebejistě a dodává: „Gertruda mluví s jedním z vědců, který drží v ruce další bezdrátový telefon a který je napravo od ní, když prochází kolem.“

Nejedná se o první případ, kdy se na dobovém videu někdo objevil s mobilem. Před dvanácti lety byl zveřejněn krátký film Charlieho Chaplina z roku 1928, který taktéž údajně zachycuje ženu s „mobilem“, který drží u ucha.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. To proběhlo v našem předválečném časopise RFTT Laboratoř před válkou, kde američan popisuje, že budeme telefonovat bez drátů. Takže nic nového pod slunkem.

  1. Asi ne. Když má telefón a cestuje časem jak se ve videu snaží lidi zmagorit, proč má styl oblečení té doby a né z budoucnosti jako je údajně ten rádoby telefón.

   1. Až na to že vtedy neboli pokrytie pre fungovanie mobilov! Jedine čo môžu ľudia v tej dobe nosiť je kniha, prenosné rádio alebo kabelka/peňaženka.

 2. A měli tam taky 5g vysílač, nebo rovnou satelitní vysílání. A co ty lidi kolem nic? Vážně jim to nepřišlo divný. A proč mobilní telefon? Já bych chtěl vidět něco co ještě neexistuje v současnosti.

 3. Ja tam žiaden mobil nevidím. Priložila si niečo k hlave ale to môže byť aj kapelník, peňaženka a x veci ale isto nie mobil

 4. Pokud by se jednalo o cestovatelku časem, tak by se asi těžko dovolala. Mobil potřebuje ve svém dosahu, který činí řádově několik kilometrů, převaděč a ty tehdy nebyly na frekvencích, které zehdejší vakuová technologie nebyka schopna zpracovat. A pokud jde o přístroj, který by tehdy fungoval takto malý muselo se jednat o jednoduchou vysílačku s přijímačem (transceiver) s dosahem několika metrů, kde je možno zachytit silný signál bez zesílení usměrněním amplitudové modulace. Mám takový dojem, že již tehdy byl známý selenový usměrňovač, kdy nebyla nutná vakuová dioda.

 5. Ale to je prece Eva Braun, pratele z Gesicht-bueche ji prave telefonuji, aby ukoncila ‘ freunshaft’ s AH a venovala se vice fotografiim na FKK-nuer-fuer-freunde.de, ale ona se tomu jen smeje… No uvideme na videu za 7 let…

 6. tak článek sám výskyt jakéhosi mobilu tý doby vysvětluje, ale hned to autor musí clickbajtově zgrotesknit cestováním v čase, kdy pokud by jo, tak by osoba s mobilem asi nebyla dobová a i kdyby jo, tak by asi nebylo kam a přes co (pokrytí) volat nemluvě že by to asi vyvolalo pozdvižení 🙏 ale úkol splněn.. kliklo se a to se počítá 🙏

 7. Cestování časem? Nic nového pod sluncem. V 60ti letech se už o tom šířily informace, že lze tak cestovat, jak do minulosti, tak do budoucnosti. Žádné SCI FI.

 8. Hmmm…a komu a kam asi tak volá v době, kdy neexistovaly žádné mobilní sítě?…

Comments are closed.