iPhone

Cestování v čase? Na fotce z roku 1943 muž údajně drží iPhone. Ale to není to nejzajímavější

  • Další cestovatel z budoucnosti?
  • 79 let stará fotka prý odhalila záhadu

Uživatelé sociálních médií jsou ve varu poté, co uviděli fotografii z pláže ze čtyřicátých minulého století. Ta zachycuje stovky Britů, kteří odpočívají na pláži v Cornwallu, ale zdá se, že jeden konkrétní člověk pochází z úplně jiné doby.


Nepřehlédněte: Elon Musk najal geniálního hackera, který jako první na světě prolomil iPhone. Chce po něm, aby opravil Twitter


Důkaz o cestování časem?

Lidé s ostřížím zrakem si na fotografii z roku 1943 ihned všimli nápadného muže, píše server The Mirror. Záhadný člověk má na sobě hnědý oblek a zatímco jiní odpočívají, on postává a v ruce drží něco, co vypadá jako moderní smartphone, který v té době ale ještě neexistoval.

Podle mnohých to dokazuje, že cestování časem je skutečně možné. Jeden z komentářů zní: „Zdá se mi to, nebo si ten chlap kontroluje telefon… Ve čtyřicátých letech minulého století?“ Další pak uvedl: „Je jasné, že muž na záběru je turista cestující v čase a kontroluje si mobilní zařízení. Konečně důkaz, který jsme potřebovali.“

Jiní však nápad o muži z budoucnosti označili za absurdní a tvrdí, že si pouze balí cigaretu. „Možná si natahuje hodinky,“ komentoval další člověk. Nejvtipnější postřeh měl ale uživatel, který napsal: „Zapomeňte na telefon. Ten chlap je na pláži v saku!!!“

Drží žena v ruce iPhone?

V posledních týdnech se do médií dostaly různé nejednoznačné historické fotografie, které mezi zastánci konspiračních teorií o cestování v čase vyvolaly pozdvižení. Virálně se na internetu šíří i video z roku 1938, které ukazuje, jak lidé chodí po ulici, když najednou se v záběru objeví mladá žena, která drží něco u ucha.

Záhada se ještě více prohloubila ve chvíli, kdy se k záhadnému klipu vyjádřil jeden z youtuberů, který říká, že na záběru je jeho prababička a tvrdí, že skutečně používá mobilní telefon. Podle uživatele YouTube s přezdívkou Planetcheck se jednalo o experimentální bezdrátový mobil, který vyvinul průmyslový gigant DuPont ve své továrně v Leominsteru ve státě Massachusetts.

Konspirace v podobě mýtů, fám a legend provází člověka celou jeho historií a běžně jsou součástí popkultury. V posledních letech však kvůli sociálním sítím získávají větší dosah. Jinak tomu není ani v případě různých zaručených důkazů o cestování časem, které se nikdy nepotvrdí.

 

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Mirror, Daily Record

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Hmm jasne a cestoval casem i prevadec signalu nejspise cervi dira do budoucnosti otevrena nebo stargate?

  2. No jedno je jasné. Všichni cestovatelé časem mají cihly z 21. Století. A to nikomu nepřijde ani trochu zvláštní. Kdybych já cestoval časem, asi bych si spíš pořídil nějaké ty high-tech implantáty než xphone 13ku. Škoda, a to jsem si říkal kam nás vývoj a inovace v mobilním segmentu zavedou.

Comments are closed.