Elon Musk

Elon Musk najal geniálního hackera, který jako první na světě prolomil iPhone. Chce po něm, aby opravil Twitter

  • Hacker George Hotz je zpět!
  • Pokusí se opravit Twitter

Elon Musk zaměstnal legendárního hackera, který jako první na světě prolomil zabezpečení telefonů iPhone a naboural se do konzole PlayStation 3. Upozornil na to server The Telegraph.


Nepřehlédněte: iPhone vydržel víc než rok na dně moře. Vysmátá majitelka hlásí, že telefon funguje jako nový


Musk najal legendu, za kůrku a chleba…

George Hotz, známý hacker v oblasti jailbreaku, se nedávno vyjádřil k e-mailu Elona Muska, který žádal zaměstnance Twitteru, aby se zavázali k mimořádnému pracovnímu nasazení a přesčasům, nebo podnik opustili.

„Tohle je přístup, který vytváří neuvěřitelné věci,“ reagoval Hotz na Twitteru a dodal: „Ať všichni lidé, kteří netouží po velikosti, odejdou.“ V dalším tweetu pak nabídl, že by ve společnosti mohl pracovat tři měsíce pouze za náklady na býdlení a stravu.

„Jsem pro dvanáctitýdenní stáž v Twitteru jen za životní náklady v San Franciscu. Nejde o hromadění kapitálu v mrtvém světě, ale o to, aby svět žil.“ Musk si zprávy okamžitě všiml a odpověděl: „Jasně, promluvme si.“

O několik dní později už Hotz hlásí, že se stal zaměstnancem. „Před měsícem jsem napsal svůj první tweet. Dnes jsem se stal Tweepem! Internet je opět plný možností,“ napsal. Musk ho pověřil úkolem, aby zjednodušil a vylepšil vyhledávání na Twitteru, o což se pokoušelo už mnoho lidí, ale nikdo neuspěl.

Na opravu Twitteru má 12 týdnů

Hotz je možná mimo technologický svět málo známý, ale je v něm dobře etablovaný. Založil několik společností a má desítky tisíc sledujících na sociálních sítích a platformě pro sdílení kódu GitHub.

Upozornil na sebe již v mládí jako etický hacker, který odhaloval slabiny softwaru tím, že se do něj nabourával. Celosvětově se proslavil v 17 letech, když jako první člověk na světě odemkl zabezpečení telefonu iPhone. O několik let později hackl konzoli PlayStation 3 a stal se legendou.

Elon Musk
Elon Musk; zdroj: Tumisu / Pixabay

Podruhé už neodmítl

V roce 2015 se přesunul do světa umělé inteligence a ještě ve svých 20 letech založil startup Comma.AI, který se zabývá AI pro elektromobily. Přibližně v tomto období se Hotz poprvé setkal s Muskem. Na miliardáře znalosti kudrnatého šikuly udělaly až takový dojem, že mu nabídl práci v Tesle. Hotz tehdy nabídku s díky odmítl, ale tentokrát už příležitost chytil za pačesy. Za úkol dostal vylepšit vyhledávání na Twitteru. Má na to tři měsíce. Pak se uvidí, co bude dál.

Najímání lidí, jako je Hotz, signalizuje Muskovy záměry o tom, jak by mohla vypadat budoucnost Twitteru. Nový majitel chce nejen programátory se špičkovými technickými dovednostmi, ale také lidi, kteří nejsou silně levicově orientovaní, jak to vnímal u staré gardy v Silicon Valley.

Zdroj náhledové fotografie: JD Lasica / Wikimedia Commons, zdroj: The Telegraph

Total
0
Shares