NFT pro Ukrajinu

Týden přehledně: MWC 2022, válka na Ukrajině a bouře technologických gigantů

  • Byli jsme na MWC v Barceloně
  • Ukrajinou zmítá válka
  • Technologický svět se bouří

To, co se aktuálně děje na Ukrajině, nenechá v klidu nikoho. Bez ohledu na historické události a nejrůznější pokusy o nastolení všelijakých pořádků se Rusům podařilo během několika málo dní obrátit naši planetu vzhůru nohama. Zpočátku jsme na tu – slovy prezidenta Putina speciální operaci – nevěřícně zírali s otevřenou pusou, teď každé ráno vstáváme s naježenými vlasy na hlavě.

Válka je téma číslo 1

Celé té brutální mašinérii jsme se v redakci bránili zuby nehty. Stále nejsme schopni stejně jako většina z vás pochopit, kam až dokáže zajít nekompromisní jednání jednotlivce. Touha po moci v krystalicky čisté podobě a v přímém přenosu dopadla na všechny. Ukrajina bojuje o svoji budoucnost a přehlížet to nelze. Technologický svět se zastavil a zjistil, že není z obliga.


Nepřehlédněte: Starlink na Ukrajině je pro Rusy rudý hadr na býka! Riziko útoků je vysoké, říká Musk


Google
ilustrační (Zdroj: Solen Feyissa, Unsplash)

Značky jako Apple, Microsoft, Google nebo Facebook se pakují z ruského trhu. Co platilo včera, dnes už neplatí. Ve víru tohohle a nejrůznějších sankcí se však nedá opomíjet to hlavní: umírají tam obyčejní lidé, a hlavně zbytečně.

MWC 2022 Barcelona

Mezinárodní evropský technologický veletrh, který se každoročně koná v Barceloně, jako by ve víru událostí snad ani nebyl. Ano, byli jsme u toho, viděli nový HONOR Magic 4 Pro, očíhli robotického psa od Xiaomi, skoukli novou vlajku od Realme, ale tak nějak mechanicky, bez obvyklého zápalu, protože hlava je momentálně přeprogramovaná jinak.

V plné nahotě se totiž ukazuje, že i když se svět (zatím) točí dál, technologické novinky jsou sebesofistikovanější a rozmach umělé inteligence a rozšířené reality včetně IoT je zřejmý, nic z toho nenahradí pocit bezpečí, kterého je v těchto časech setsakramentsky málo.

Zdroj náhledové fotografie: Max Kukurudziak / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares