Windows 11

Microsoft kvůli Ukrajině vystavil Rusku stopku. Žádné služby, žádný Windows

  • Microsoft pozastavuje prodej svych produktů v Rusku na protest proti invazi na Ukrajinu
  • Následuje Apple, Dell a další americké technologické společnosti

Americký softwarový koncern oznámil, že pozastavuje prodej nových produktů a služeb v Rusku. Microsoft se tak stal další velkou západní firmou, která se distancuje od Moskvy po ruském útoku na Ukrajinu, mezi něž patří například Apple, Nike či výrobce počítačů Dell.


Nepřehlédněte: Apple Mapy už fungují správně. Krym znovu ukazují jako součást Ukrajiny


Microsoft s Ruskem skončil

Microsoft kromě přerušení prodeje zastavuje i několik dalších aspektů svého podnikání v Rusku, aby jeho operace byly v souladu s vládními sankcemi uvalenými na Rusko, uvedl to prezident společnosti Brad Smith v oficiálním prohlášení.

V době, kdy válku na Ukrajině sledují lidé po celém světě, čelí velké technologické společnosti sílícím výzvám, aby v Rusku přestaly podnikat a nabízet své služby. Své aktivity v Rusku už zastavil technologický gigant Apple, který zde ukončil prodej svých produktů a omezil fungování platební služby Apple Pay.

Situace lhostejná ani Googlu, který na ruském trhu přestal prodávat internetovou reklamu. V zemi omezila podnikání také společnost Airbnb a z ruského trhu odchází i dva největší výrobci procesorů na světě AMD a Intel.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash

Total
0
Shares