Apple Mapy ukazují Krym jako součást Ukrajiny

Apple Mapy už fungují správně. Krym znovu ukazují jako součást Ukrajiny

  • Apple mění strategii a Krym znovu ukazuje jako ukrajinské území
  • Jedná se o reakci na ruskou invazi, které Ukrajina čelí od minulého týdne

Americká společnost Apple začala Krymský poloostrov, který Rusko před osmi lety zabralo Ukrajině, považovat opět za ukrajinské území. Stalo se tak vůbec poprvé od roku 2014.


Nepřehlédněte: Samsung záměrně zpomaluje telefony Galaxy. Na firmu se valí obří problém


Krym je Ukrajina, ukazují Apple Mapy

Po ruské invazi na Krym Apple odmítl považovat Krymský poloostrov za součást jakékoli země. V roce 2019 společnost částečně přehodnotila své stanovisko a území začala zobrazovat jako ruské – ale pouze uživatelům v Rusku.

Lidem v dalších státech Apple lokality na Krymu ukazoval bez identifikace země. Teď americký technologický gigant k celé věci zaujal rozhodné stanovisko a Krym všem bez výjimky zobrazuje opět jako součást Ukrajiny.

Už žádné iPhony, Apple v Rusku zarazil prodej svých produktů

Jedná se o další reakci na ruskou agresi vůči Ukrajině, která trvá od minulého týdne. Už dříve Apple uzavřel svůj ruský online obchod. Zákazníci si mohou produkty prohlížet, ruské stránky společnosti fungují, ale koupit výrobky není možné. Zákazníci se jen dozvědí, že zboží nelze objednat. V uplynulých dnech Apple v Rusku zavřel i veškeré kamenné prodejny se svými produkty a v zemi omezil fungování platební služby Apple Pay.

„Jsme hluboce znepokojeni ruskou invazí na Ukrajinu a stojíme na straně všech lidí, kteří v důsledku násilí trpí. Podporujeme humanitární úsilí, poskytujeme pomoc v postupující uprchlické krizi a děláme vše pro to, abychom podpořili naše týmy v regionu“ uvádí společnost na svém webu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares