Apple

iPhone už si nekoupíte! Apple přerušil prodej svých výrobků v Rusku

  • Americká společnost Apple pozastavila prodej svých produktů v Rusku
  • Kdo si včas nestihl objednat iPhone, iPad nebo iMac, má smůlu

Apple se rozhodl potrestat agresi na Ukrajině a v rámci Ruska zcela zastavil prodej svých produktů. Při nákupu na oficiálních stránkách společnosti se nově objeví zpráva, že dodání zboží je nemožné.


Nepřehlédněte: Na Rusko si kvůli Ukrajině došlápli Google, Facebook i Twitter


Dříve objednané zboží zákazníkům firma zřejmě ještě doručí, nové objednávky ale Apple už nevyřizuje. Americký technologický gigant zatím celou věc oficiálně nekomentoval. Vedení podniku ale už dříve uvedlo, že je situací na Ukrajině „hluboce znepokojeno“.

Apple pozastavil prodej

Nový zásadní krok Applu přichází jen několik dní poté, co v Rusku omezil fungování své platební služby Apple Pay. V reakci na ruskou agresi také firma odstranila ze svého digitálního obchodu App Store aplikace ruských zpravodajských serverů Russia Today a Sputnik.

Microsoft chce omezit šíření propagandy

Další z velkých amerických technologických společností, které není lhostejná situace na Ukrajině, je Microsoft. Firma už se nechala slyšet, že podniká všechny nezbytné kroky, aby zabránila síření ruské propagandy ve svém vyhledávači Bing. Zároveň také odstranila zpravodajské aplikace RT a Sputnik z obchodu Microsoft Store, který je součástí operačního systému Windows.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann, Unsplash

Total
0
Shares