Samsung Galaxy S22

Samsung záměrně zpomaluje telefony Galaxy. Na firmu se valí obří problém

  • Výkon starších i nových smartphonů Samsung Galaxy je záměrně snižován
  • Postiženo je deset tisíc aplikací a her, které neběží tak, jak mají

Samsung má na triku pořádný průšvih. Na internetu ho uživatelé obviňují z toho, že úmyslně zpomaluje výkon svých smartphonů včetně modelů řady Galaxy S22. Společnost do softwaru mobilů údajně implementovala speciální funkci, která na výkonu omezuje až deset tisíc vybraných aplikací a her. Pokud se obvinění prokáže, začnou padat žaloby a firmu to bude stát hodně peněz.


Nepřehlédněte: Žhavte telefony! Xiaomi v Česku rozesílá MIUI 13 a Android 12


Maskuje Samsung problémy s bateriemi?

Pamatujete na to, jak Apple zpomaloval výkon svých iPhonů? Nyní je ze stejného úmyslu obviňován i konkurenční Samsung. Jeho zákazníci si nyní začali ve velkém stěžovat na zpomalování svých telefonů. Ve zkratce jde o to, že pokud na mobilu běží vybrané benchmarkovací aplikace, je výkon v naprostém pořádku. Za jiných okolností je však výkon telefonu nižší – hardware nepracuje na požadovaný výkon.

Panuje podezření, že by společnost tímto krokem mohla nepřímo nutit uživatele k nákupu nových zařízení. Na druhou stranu tuto hypotézu vyvrací to, že se zpomalování výkonu má týkat i nových top modelů Galaxy S22. Celá kauza tak možná souvisí s bateriemi, kdy Samsung nejspíš upřednostnil bezpečnost zákazníků před výkonem. Kdo by si nepamatoval na třeskavou kauzu s vybuchujícími telefony Galaxy Note 7, která podnik stále ztrátu prestiže.

Samsung Galaxy S21 FE Recenze
Zdroj: FONETECH.CZ

Stačí správný název a vše je jak má být

Zpomalení výkonu je údajně znatelné jak během používání aplikací, tak i během hraní mobilních her. Mnoho uživatelů přišlo na to, že k dosažení lepšího výkonu stačí změnit název hry/aplikace na název některého z benchmarkovacích testů. Například lidé na fóru South Korean Clien zaznamenali zvýšení výkonu při hraní Genshin Impact pouhým přejmenováním hry na „Geekbench“.

Za omezením stojí speciální systémový zpomalovač integrovaný do firmwaru telefonů. Díky komunitě fóra Clien víme, že postiženo je 10 tisíc aplikací a her. Problém představuje, že kus kódu nazvaný jako GOS nelze odstranit jinak, než porušením bezpečnostních protokolů bezpečnostní platformy KNOX, což vede ke ztrátě záruky.

Apple zaplatil miliardy dolarů

Podle informací, které získal uživatel jihokorejský bloger s přezdívkou @GaryeonHan, Samsung v této věci již zahájil interní vyšetřování a pravděpodobně začnou padat hlavy. Management by měl opustit třeba viceprezident Lee Jae-yong a další ho zřejmě budou následovat.

Není to poprvé, kdy výrobce omezuje výkon svých telefonů. Minulý rok společnost OnePlus přiznala, že omezovala výkon svých telefonů, aby šetřila výdrž baterie. Zpomalování iPhonů se příliš nevyplatilo ani americkému Applu, který na pokutách zaplatil miliardy dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares