Nová funkce Youtube Shorts

YouTube oznamuje start YouTube Shorts už i v Česku

  • YouTube spouští videa YouTube Shorts i v České republice
  • Uživatelé je mohou nově najít ve speciální záložce v mobilní aplikaci YouTube

Youtube spouští svůj nový formát krátkých videí s názvem Shorts už i v České republice. Nyní mohou už i čeští uživatelé nahrávat, sledovat a zveřejňovat patnáctisekundová nebo šedesátisekundová chytlavá videa pouze s pomocí mobilního telefonu a doprovodit je krátkými audio úryvky z rozsáhlého katalogu hudby, kterým služba YouTube disponuje.


Psali jsme: Další sociální síť odstřihla Trumpa. Jeho kanál zablokoval YouTube


YouTube Shorts reagují na zvyšující se poptávku po krátkém videoobsahu, jsou novým způsobem, jak se vyjádřit v méně než šedesáti sekundách. Uživatelé je mohou nově najít ve speciální záložce v mobilní aplikaci YouTube. Služba přináší také řadu nových funkcí jako vícesegmentovou kameru, díky které lze spojit více videoklipů dohromady, přidávání textu v jednotlivých fázích videa, filtry pro korekci barev a další možnosti úprav.

Další funkce budou přibývat

Shorts jsou v současné době k dispozici ve formátu beta. Další funkcionality se budou do budoucna rozrůstat v reakci na to, jak budou tvůrci produkt používat a jaká bude jejich zpětná vazba.

Nová funkce Youtube Shorts
Nová funkce Youtube Shorts | foto: vlastní

Hudba do videa zdarma

Největší novinkou, kterou YouTube Shorts přináší, je možnost využívat pro svá vlastní krátká videa audio z miliardové zásobárny videí na YouTube. Takto vytvořené Shorts poté odkazují diváky na původní dlouhé video, z něhož vybrané audio pochází. Uživatelé tak mohou vlastní kreativitou přetvořit svůj oblíbený obsah a zprostředkovat ho tak novému publiku.

Total
0
Shares