Další sociální síť odstřihla Trumpa. Jeho kanál zablokoval YouTube

  • Cenzůra Donalda Trumpa pokračuje
  • Americký prezident přišel nově o přístup k účtu na YouTube

Společnost YouTube zablokovala nejméně na jeden týden kanál dosluhujícího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa a odstranila jedno z jeho videí. „Na základě obav z možného přetrvávání násilí jsme odstranili nový obsah nahraný na kanál Donalda J. Trumpa z důvodu porušení našich pravidel,“ uvádí YouTube v prohlášení. Na Trumpův kanál tak nejméně týden nebude možné nahrávat nová videa.

Už o víkendu zrušila Trumpův účet natrvalo sociální síť Twitter a zablokovaný je americký prezident také na Facebooku a Instagramu. V současné době nemá jak promlouvat ke svým příznivcům. Připomeňme, že na Twitteru, což byl jeho hlavní komunikační kanál, měl téměř devadesát milionů sledujících.


Psali jsme: Twitter zařízl Trumpa. Sociální síť natrvalo zablokovala účet amerického prezidenta


Konec Parleru je koncem svobody slova

Ať už si o Trumpovi a politice, kterou aplikoval, můžeme myslet cokoli, jeho cenzůra je podle nás nesprávným krokem. A netýká se to jen Twitteru, YouTube nebo Facebooku. Děsivé je rovněž odstranění komunikační platformy Parler z Google Play a App Store, a následné vypnutí jejích serverů Amazonem. Připomeňme, že na Parler se Trumpovi příznivci přesunuli poté, co mu Twitter smazal účet.

Ředitelé korporací zasahují

Velcí hráči západního internetu s nástupem nového roku 2021 vycenili zuby a nebáli se ukázat, že mají plnou kontrolu nad tím, co lze publikovat a co nikoli. A je jim jedno, zdali se jedná o amerického prezidenta nebo Frantu z Horní dolní. Svobody citelně ubývá…

Total
2
Shares