telefon

MIUI 12.5 obdrží i telefony Xiaomi Mi 8, MIX 3 a MIX 2S

  • Xiaomi potvrdilo MIUI 12.5 i pro tři roky staré smartphony
  • Aktualizace dorazí i na populární Xiaomi Mi 8, MIX 3 a MIX 2S

Xiaomi představilo v uplynulých dnech spoustu nových produktů včetně první skládačky Mi MIX Fold, která je zajímavá fotoaparátem s tekutou čočkou, nebo Mi 11 Ultra, což je podle respektované organizace DxOMark momentálně nejlepší fotomobil planety.

Společnost ale nepracuje jen na nových mobilech, se stejnou pečlivostí se věnuje i vývoji softwaru. Dokládá to oznámení, že nejnovější MIUI 12.5 dostanou i tři roky staré telefony. Upozornil na to server GizmoChina.


Psali jsme: Xiaomi Mi MIX 4 s kamerou pod displejem pózuje na renderu


MIUI 12.5 dostanou desítky smartphonů

Už dříve Xiaomi oznámilo, že nejnovější prostředí MIUI 12.5 obdrží více než 28 telefonů. Nyní zástupce společnosti Zhang Guoquan na sociální síti Weibo doplnil, že nadstavba doputuje i na tři roky staré modely Mi 8 (včetně speciální Mi 8 Explorer Edition), Mi MIX 2S a novější Mi MIX 3. Všechny tyto smartphony mají ve výbavě čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 845 a aktualizace se dočkají v následujících měsících.

Není bez zajímavosti, že pro Mi MIX 2s se bude jednat už o čtvrtou velkou aktualizace – telefon do prodeje vstupoval s MIUI 9. Xiaomi Mi 8 debutovalo s MIUI 9.5 a Mi MIX 3 s netradiční vysouvací konstrukcí se v obchodech objevil s předinstalovaným prostředím MIUI 10.

Xiaomi Mi MIX 2s
Xiaomi Mi MIX 2s | foto: Xiaomi

Jak je na tom konkurence?

Je bezesporu skvělou zprávou, že se výrobci v poslední době snaží a se softwarovou podporou nezapomínají ani na starší telefony. To dříve zvykem nebývalo. Asi nejdále s péčí o smartphony s Androidem je jihokorejský Samsung. Ten nedávno uvedl, že telefonům nejvyšší a střední třídy zaručí tři velké aktualizace systému a čtyři roky bezpečnostních záplat.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares