S Pen pro Galaxy S21 Ultra

Samsung dopřeje vybraným mobilům 4 roky bezpečnostních aktualizací

  • Samsung se změnil v Apple, nepřeháníme
  • Na telefony valí jeden update za druhým
  • Nyní tento asijský gigant oznámil, že vybraným přístrojům dopřeje čtyři roky bezpečnostních aktualizací

Samsung si v posledních letech zákazníky začal neskutečně hýčkat a prakticky veškerá konkurence si o jeho enormním nasazení v oblasti softwarových aktualizacích může jen nechat zdát. Loni v srpnu firma oznámila, že vlajkové modely a vybrané telefony střední třídy dostanou tři roky systémových aktualizací. Dnes k tomu jihokorejská mašina přidává další bonus.


Psali jsme: Samsung se mění v Apple. Vybraným telefonům dopřeje tři roky systémových aktualizací


Samsung ochrání telefony před napadením hackery

Rozhodla se o jeden rok, tedy na celkové čtyři roky, prodloužit distribuci bezpečnostních aktualizací. Ty obvykle posílá na své telefony v měsíčních nebo čtvrtletních cyklech, záleží na konkrétním kousku. Celé to funguje jednoduše: čím je zařízení starší, tím se frekvence vydávání aktualizací prodlužuje.

Bezpečnostní záplaty jsou přitom velmi důležité. Často opravují závažné chyby operačního systému Android, které mohou zneužít kyberzločinci.

Výbornou zprávou je, že právě oznámená změna se nemá týkat jen těch nejlepších smartphonů, tedy kousků ze špičkových sérií S a Note. Podporovány budou i skládačky Z Fold a Z Flip, populární Áčka, odolné tanky z řady XCover a dokonce i tablety.

Samsung má pouze jedinou podmínku: vaše zařízení musí být maximálně dva roky staré. Smartphony a tablety z roku 2018 a starší mají smůlu.

Jakých zařízení se prodloužení bezpečnostných aktualizací týká?

  • Skládací modely – Galaxy Fold, Z Fold 2 5G, Z Flip a Z Flip 5G
  • Série Galaxy : S10, S10 +, S10e, S10 5G, S10 Lite, S20 5G, S20 + 5G, S20 Ultra 5G, S20 FE 5G, S21 5G, S21 + 5G, S21 Ultra 5G
  • Série Galaxy Note: Note 10, Note 10 +, Note 10+ 5G, Note 20 5G, Note 20 Ultra 5G
  • Série Galaxy A: A10e, A20, A50, A11, A21, A51, A51 5G, A71 5G
  • Série Galaxy XCover: XCover Field Pro, XCover Pro
  • Série Galaxy Tab: Tab Active Pro, Tab Active 3, Tab A 8 (2019), Tab A (S Pen), Tab A 8.4 (2020), Tab A7, Tab S5e, Tab S6, Tab S6 5G, Tab S6 Lite, Tab S7  a Tab S7

Stačil kouzelný prsten z české pohádky

Kdo by to byl před pár lety řekl, že Samsung otočí kormidlem o 180 stupnů a takovým zásadním způsobem změní svůj přístup k softwarové podpoře. Ještě mám v živé paměti, jak jsme ho v době, kdy byl na trhu Galaxy S4 a Galaxy S5, často opakovaně a tvrdě kritizovali.

Proč ta změna? Vše nasvěsdčuje tomu, že v Samsungu se zřejmě nějak dostali ke kouzelnému prstenu černokněžníka Viga ze seriálu Arabela, jinak si to neumíme vysvětlit. Přece to znáte, kdo ho má na prstě a otočí s ní kolem dokola, splní se mu to, na co právě myslí… Nemáme žádných pochyb, na co tehdy v Samsungu mysleli.

Total
0
Shares