Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra ovládlo žebříček fotomobilů DxOMark. Porazilo Huawei

  • Xiaomi podruhé v historii opanuje žebříček nejlepších fotomobilů
  • Novinka Mi 11 Ultra porazila Mate 40 Pro+ od Huawei

Xiaomi hodilo rukavici společnosti Huawei. Na špičku žebříčku fotomobilů organizace DxOMark se totiž právě dostal nový top model Mi 11 Ultra, který přináší neprůstřelnou fotovýbavu.


Psali jsme: Chytré telefony podraží, varuje Xiaomi. Rozhodnutí přijde brzy


Podruhé a s pořádným náskokem

Je známo, že žebříčku fotomobilů DxOMark vládnou dlouhodobě především smartphony z koncernu Huawei. A je to právě Xiaomi, které je sem tam se svými telefony občas v tabulce přeskočí. Platilo to v případě loňského Mi 10 Pro a platí to i v případě nového Mi 11 Ultra.

Xiaomi Mi 11 Ultra získalo celkové skóre 143 bodů. To se skládá ze 148 bodů za kvalitu fotografií, 117 bodů za kvalitu natáčeného videa, což je nový rekord, a 100 bodů za kvalitu přiblížení (zoomu). Dosavadní lídr tabulky Mate 40 Pro+ měl celkové skóre 139 bodů (144/115/98).

Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra | foto: DxOMark

Dostane i do Česka, tvrdí náš zdroj

Hodnocení špičkové novinky Mi 11 Ultra ukazuje, že Xiaomi na kvalitu fotoaparátů u svých letošních top modelů klade maximální důraz. Otazník visí nad dostupností nové Ultry na českém trhu. Oficiálně zatím nic nebylo potvrzeno. Náš tajný zdroj, který má k firmě Xiaomi velmi blízko, nám nicméně sdělil, že je vysoce pravděpodobné, že Mi 11 Ultra si budou moci zakoupit i čeští zákazníci.

Aktualizace: Náš zdroj měl jako vždy pravdu. Xiaomi právě oznámilo, že Mi 11 Ultra bude k dispozici v ČR během května. Česká oficiální cena zatím není známa.

Klíčové specifikace fotoaparátu Mi 11 Ultra:

  • 50 Mpx hlavní snímač, clona f/1.95
  • 48 Mpx ultraširokoúhlý snímač, úhel záběru 128°, clona f/2.2
  • 48 Mpx teleobjektiv, f/4.1 (5× optický zoom, až 120× digitální zoom)
  • přední fotoaparát 20 Mpx, clona f/2.2
Total
0
Shares