Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi Mi MIX Fold má foťák s tekutou čočkou. Ohýbá se jako Samsung

  • Xiaomi má vlastní ohebný smartphone s výbornou výbavou
  • Mi MIX Fold dostal výkonný procesor Snapdragon 888 a 67W nabíjení
  • Specialitou je tekutý optický člen u jednoho z fotoaparátů

Xiaomi dnes pokračovalo v odhalování nových produktů a tak jsme se dočkali prvního skládacího telefonu čínské společnosti, který – jak se čekalo, konstrukcí přímo navazuje na Huawei Mate X2 a Samsung Galaxy Z Fold 2.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra ovládlo žebříček fotomobilů DxOMark. Porazilo Huawei


Mi MIX Fold je realitou

Telefon, který se otevírá podobně jako kniha, má dva displeje. Jeden velký uvnitř a druhý menší zvenku. Displej na vnější straně má úhlopříčku 6,52 palce (2 520 × 840 pixelů), přičemž se jedná o AMOLED s 90 Hz obnovovací frekvencí. Po rozevření se před uživatelem odhalí větší 8,01palcový AMOLED displej (2 480 × 1 860 px) s podporou HDR10 + a Dolby Vision.

Výkon dostal na starost Snapdragon 888 a v nejvyšší verzi můžete počítat s 16 GB operační paměti a 512GB úložištěm. Základní verze si vystačí s 12 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB paměti.

Dva velké displeje a nekompromisní komponenty jsou napájeny velkou 5 020mAh baterií, která podporuje rychlé 67W kabelové nabíjení. Telefon by se měl být schopen nabít z nuly na plnou kapacitu za 37 minut.

Mi Mix Fold
Mi MIX Fold | foto: Xiaomi

Konečně tekutá čočka

Špičkový telefon si žádá také nadprůměrný fotoaparát. Na zadní straně Xiaomi Mi MIX Fold najdeme hned trojici snímačů. Primární fotoaparát má rozlišení 108 Mpx a jedná se o stejný senzor, jaký používá Mi 11 Ultra. Dále je nasazen ultraširokoúhlý snímač s úhlem záběru 123 °a rozlišením 13 Mpx a 8Mpx teleobjektiv, který podporuje trojnásobné bezztrátové přiblížení a až 30× digitální zoom. Teleobjektiv díky tekuté čočce zastává rovněž funkci makro foťáku a měl by ostřit na vzdálenost pouhých tří centimetrů.

Mi Mix Fold
Mi MIX Fold | foto: Xiaomi

PC režim a pořádné reproduktory

Podobně jako Galaxy Z Fold 2 i Xiaomi Mi MIX Fold podporuje desktopový režim, jehož uživatelské prostředí připomíná klasické rozložení Windows. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou MIUI 12, která je upravena na míru skládacímu displeji; usnadňuje multitasking a tak podobně. Fanoušky kvalitního audia zaujmou čtyři reproduktory, které umocní zážitek ze sledování videa a filmů.

Cena

Xiaomi Mi MIX Fold se nejdříve začne prodávat v Číně, kde si výrobce telefonu cení na pořádný balík. Cena začíná na 9 999 čínských jüanech, keramická verze pak bude stát 12 999 jüanů. Pokud se telefon dostane do České republiky, odhadujeme cenu  minimálně 40 000 korun.

Total
0
Shares