iPhone

Lidi zmátl 353 let starý obraz s telefonem iPhone. Malba zaujala i šéfa společnosti Apple

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na 353 let starém obrazu je prý iPhone

Příznivci umění a záhad jsou přesvědčeni, že se jim podařilo najít další neprůstřelný důkaz, že cestování v čase je skutečné. V uměleckém díle z 16. století totiž spatřili iPhone. Na internetu se okamžitě rozpoutala vášnivá debata a mnozí začali věřit, že lidé používali mobilní telefony už před více než 350 lety.


Nepřehlédněte: Firma vyrobila skutečný štít neviditelnosti. A doma ho můžete mít před Vánoci


Drží v ruce zpěvník nebo iPhone

Obraz nizozemského malíře Pietera de Hoocha vypadá na první pohled zcela normálně a jako typický výtvor ze 70. let šestnáctého století. Při bližším zkoumání vás ale něco zarazí. Všimnete si, že muž v popředí drží malý záhadný předmět, který vypadá jako chytrý telefon iPhone. Jak je to možné, ptají se lidé?

iPhone byl totiž představen teprve nedávno. Konkrétně v roce 2007 na ikonické akci v rámci konference Macworld. Podle záhadologů se však na veřejnosti objevil už před 353 lety, a to díky cestování v čase.

Když šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook v roce 2016 během své cesty do Amsterdamu obraz v tamním muzeu spatřil, zaujal ho natolik, že poté na tiskové konferenci s humorem řekl: Vždycky jsem si myslel, že vím, kdo vynalezl iPhone, ale teď si už vůbec nejsem jistý.“

I když popis situace zní až neuvěřitelně, vše má racionální vysvětlení. Muž na obrazu ve skutečnosti drží v ruce modlitební knihu nebo zpěvník, nikoli jablečný smartphone, i když je tato myšlenka více než lákavá.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Důkaz o cestování časem?

Nejedná se o první malbu, která uživatele zmátla natolik, že začali věřit, že cestování časem je skutečně možné. Na jiném obrazu, který namaloval Umberto Romano, zase vystupuje žena, která hledí na předmět, jenž vypadá jako iPad. Ve stojánku ale nejspíš měla hliněnou destičku, na kterou se psalo před vynálezem papyrusu.

Velké pozdvižení vyvolala na internetu také malba rakouského umělce Ferdinanda George Waldmüllera „Die Erwartete“ (v překladu Očekávaná), ale ještě více uživatele internetu upoutalo video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici.

Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle internetových teoretiků se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje. S kým, když před 85 lety neexistovali mobilní sítě, už ovšem nedomysleli…

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. Malá modlitební knížka. Kde nejsou antény, není ani signál, tak k čemu by jim byl mobil?

  2. Civilizace degradovala rozum tak, že neznáme zpěvníky, modlitební knížky, ale ani zápisník, adresáře,za chvíli ani knihy jako takové. Za vším vidíme moderní komunikátory (iPhone je jen jeden z mnoha).
    Lide, co budeme dělat, až planetu Zemi zasáhne vydatnější proud slunečních částic? Nebudeme umět ani rozdělat oheň, abychom si upekli brambory.

  3. Jako děti jsme měli taky mobily, nařezané z plexiskla a hráli jsme si jako že si voláme,domy vyrobené z dek a tyček z lesa na sídlišti u paneláku takové spíš stany, když jsme jako volaly jako jeden druhému, slyšeli jsme se navzájem bylo to jen kousek vedle sebe ty stany,jen když to tak vezmu opticky,jak jsme jako děti mohli uvažovat nad něčim co přijde až za několik let jako že už to máme,stále nad tím přemýšlím zpětně,byly to roky 74 až 76, nemuseli jsme cestovat časem a měli to taky, sice jen jako nefunkční hračku,asi je to jen souhra náhod.

  4. Vždy, když se objeví něco takového, pokaždé někdo drží v ruce Iphone. Né nějaký mobilní telefon, ale Iphone. Už je to neuvěřitelné trapný, tak jako, že si vypatlanci lepí nakousnutý jablko na kufr auta, aby všichni věděli, že majitel je absolutně bez mozku, jelikož je to mobil pro analfabety, okamžitě zvládne vladat 5lete dítě

  5. Zase hledající konspirace, tam kde nejsou! Článek je absolutní pizzovina.

Comments are closed.