Invisibility Shield

Firma vyrobila skutečný štít neviditelnosti. A doma ho můžete mít před Vánoci

  • Londýnská firma se vytáhla
  • Vytvořila speciální štít neviditelnosti

Britský startup vyrobil opravdový štít, který vás nechá „zmizet“. A nejen to, ještě letos ho můžete mít doma, k zákazníkům dorazí ještě v průběhu prosince.


Nepřehlédněte: Vědci objevili na odvrácené straně Měsíce obří masu teplo vyzařující hmoty, která pochází ze Země


Fungující štít neviditelnosti

Před několika lety byly štíty neviditelnosti na internetu velké téma. Každý chtěl jeden mít a překlenout tak propast mezi sci-fi a realitou. Jak už to u podobných technologií ale chodí, do běžného prodeje se nic podobného nikdy nedostalo, přednost dostal výzkum a armáda.

Společnost Invisibility Shield se však nevzdala a téměř po dvou letech vyvinula technologii pro výrobu velkých a přitom relativně lehkých štítů neviditelnosti, které by se mohly objevit u vás doma na Vánoce.

Jak to funguje? Štít využívá precizní zkonstruovanou soustavu čoček, která usměrňuje většinu světla odraženého od objektu směrem od pozorovatele. Z pohledu pozorovatele je světlo z pozadí účinně rozmazáno přes přední plochu štítu, tedy přes oblast, kde by byl objekt obvykle vidět.

Zástupci Invisibility Shield tvrdí, že jejich štít dosahuje nejlepších výsledků na jednotném pozadí, jako je tráva, zeleň, zdi, obloha nebo asfalt.

Kolik mě to bude stát?

Startup nabízí štíty ve dvou velikostech, a to v plné velikosti, která má rozměry 950 × 650 milimetrů, což je dostatečná velikost, aby se za tabuli vsedě schoval dospělý člověk. Druhý štít pak má skromnější rozměry 310 × 210 milimetrů. Cena prvního je 394 dolarů (asi 9 300 korun), zatímco ten menší může být váš jen za 65 dolarů (1 500 korun), a to včetně mezinárodní dopravy.

Abychom nezapomněli, štíty fungují čistě na optiku, takže ke svému provozu nepotřebují žádný zdroj energie a neváží mnoho. Startup Invisibility Shield již dnes eviduje více než 2 500 předobjednávek a předpokládá se, že k lidem štíty dorazí ještě během prosince letošního roku.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Invisibility Shield, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. to ted nebudu muset v kanclu schovavat sekretarku pod stolem.. kupuju..

    1. …a dostanete kus plexiskla, koneckonců nebude to až tak velká ztráta 🙂 Celá záležitost má zjevně za účel jen nachytat dostatečný počet naivů a někomu dovolit zbohatnout…

  2. Dobrý den, možná se jednou bude vyrábět i oblečení … technologie jde neskutečně dopředu a otázkou zůstavá -zda se využije na dobré či špatné účely …..

Comments are closed.