Nový iPhone SE klepe na dveře

iPhone dokáže skoro všechno, brzy si sám zahojí i poškrábaný displej

  • Skládací iPhone má nabídnout zajímavou technologii displeje
  • V průběhu používání se bude sám opravovat
  • Zaručit by to měla speciální úprava materiálu zvaná elastomer

Spekulace o tom, že Apple tak nějak „pod vousy“ kutí skládací iPhone, tu s námi jsou již několik měsíců, možná spíše let. Prakticky od doby, kdy Samsung ukázal první přístroj z řady Fold. Teď se hovoří o tom, že skládací iPhone bude mít schopnost, jakou zatím nemá žádná podobná „skládačka“.


Nepřehlédněte: Apple skládací iPhone trestuhodně odkládá. Konečně víme, kdy přelomový telefon představí


Skládací iPhone si sám vyléčí škrábance

Podle informací portálu Apple Insider pracuje americký gigant na skládacím iPhonu už nejméně 9 let. Co víc, údajně zkoumá i rolovací řešení, nejen zaběhlé klasické konstrukční formáty „fold“ a „flip“. V každém případě jde o to, aby tyto obrazovky fungovaly – a aby se skládáním nebo rolováním nepoškodily.

I to by si měl Apple ale umět nějak podchytit. Dokazuje to nově udělený patent, jenž navrhuje způsob, jak minimalizovat škody a jak s nimi něco dělat, když k nim dojde. Patent „Electronic Devices With Flexible Display Cover Layers“ (Elektronická zařízení s ohebnými krycími vrstvami displeje) navrhuje kombinovat pevné a ohebné plochy displeje a následně také využívat to, čemu Apple říká „samoléčba“.

Jak bude skládačka fungovat?

Právě tato samoopravná část je nejzajímavější částí patentu. Bohužel, ačkoli je v dokumentu o více než 11 000 slovech skoro 150 odkazů, není přesně uvedeno, jak by byla technologie postupného samoopravování displeje řešena.

„Elektronické zařízení může mít kloub, který umožňuje ohýbání zařízení kolem osy ohybu. Displej může být umístěn nad osou ohybu. Pro usnadnění ohýbání kolem osy ohybu bez poškození může displej obsahovat krycí vrstvu displeje s ohebnou částí,“ uvádí patent doslovně.

Dle některých komentátorů by však měl k tomuto řešení dopomoci materiál zvaný elastomer. Elastomer je roztažitelný, ale může se vrátit do původního tvaru. Svým fungováním trochu připomíná paměťovou pěnu v některých matracích.

Podle dřívějších úniků má Apple představit ohebný iPhone již v roce 2026. Ještě před tím však vyzkouší technologii ohebných displejových panelů v iPadu.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Weidemann / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..