iPhone

Apple chystá zabijáka levných telefonů s Androidem. iPhone SE 4 může začínat na 10 tisících

  • iPhone SE 4 nebude vypadat jako z pravěku
  • Apple vsadí na design iPhonu 14

iPhone SE je tradičně jasně nejlevnější smartphone z nabídky Applu. Je to zvláštní model, kombinuje letitý design a nejnovější hardware. To z něj dělá na jednu stranu velmi výkonný přístroj, na druhou zůstává hodně archaický. Nejnovější únik však pojednává o tom, že v Cupertinu chystají skutečnou revoluci, která mnoho lidí potěší. Dočkáme se prý nového designu, vylepšeného fotoaparátu nebo podpory funkce Face ID.


Nepřehlédněte: Zelená ve WhatsAppu končí. Barvy budete moci měnit dle aktuální nálady


Cenově dostupný iPhone SE 4

Pokud se spekulace ukáže jako pravdivá, mají se příznivci společnosti Apple skutečně na co těšit. Nejenže by se mohlo jednat o nefalšovaného zabijáka střední třídy telefonů s Androidem, ale nový SE by mohl Apple přimět k tomu, aby z nabídky odstranil starší iPhony.

Jestliže cupertinský gigant vydá iPhone SE 4 v první polovině následujícího roku, znamenalo by to, že zákazníkům bude nabízet čtyři modely ze série iPhone 16, dvě varianty z řady iPhone 15 a dvě iterace iPhonů 14. Pokud je však iPhone SE 4 takový, jak se o něm hovoří, prodej obou „čtrnáctek“ bude postrádat smysl.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Výbava jako u drahých telefonů

Server The Information minulý týden odhalil, že chystaná nová generace iPhonu SE bude vypadat jako běžný moderní smartphone. V tomto případě právě jako iPhone 14. Zákazníci se údajně mohou těšit na podporu funkce Face ID, větší displej, který bude technologie OLED místo LCD, a výkonnější procesor.

Ve výbavě se má dokonce objevit i USB-C konektor a postranní tlačítko Akce. A cena telefonu? Podle tipéra Revegnus působícího na sociální síti X (dříve Twitter) Apple plánuje prodávat nový iPhone SE 4 mezi 429 a 499 dolary, v přepočtu 9 800 až 11 300 Kč.

iPhone SE není pro Apple klíčový model. Je sice s přehledem nejlevnější v nabídce značky, ale většinový zájem zákazníků je o mnohem dražší modely. Vždy šlo v principu o mix poměrně archaistického designu s poměrně novým hardwarem, což se v případě iPhonu SE 4 nejspíše změní a smartphone nabídne design a funkce, na které jsou dnes lidé zvyklí.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..