iPhone

To si může dovolit jen Apple. Levný iPhone SE 4 dostane pouze jeden fotoaparát

  • iPhone SE 4 nebude vypadat jako z pravěku
  • Apple zřejmě vsadí na design iPhonu 13

Pokud se těšíte na nový levný iPhone SE, tak se možná dočkáte už na začátku příštího roku. Nejnovější spekulace rozdmýchala dvojice renderů, které ukazují chystaný iPhone SE 4 a odhalují několik klíčových vlastností jablečného telefonu. Dobrou zprávou je, že Apple se podle všeho přestal bát designové změny.


Nepřehlédněte: Vědci našli planetu, která by neměla existovat. Tak málo toho o vesmíru ještě víme, říkají


Cenově dostupný iPhone SE 4

Ze dvou CAD nákresů, ke kterým se dostala redakce serveru 91mobiles, je patrné, že chystaná nová generace levného iPhonu SE bude vypadat jako běžný moderní smartphone. V tomto případě jako iPhone 13 nebo iPhone 14.

Displej by měl povyrůst ze současných 4,7 palce u iPhonu SE 2022 na standardních 6,1 palce. Potenciální zájemce o levný iPhone bude jistě zajímat i redukce postranních rámečků. Stejně jako u iPhonu 13 a iPhonu 14 bude displej chystaného SE obsahovat výřez, v němž bude umístěn modul Face ID, který nabídne 3D systém rozpoznávání obličeje.

Pokud budeme CAD nákresům věřit, fyzické proporce iPhonu SE 4 budou 147,7 × 71,5 milimetru a tloušťka jen 7,7 milimetru. Pro nabíjení a synchronizaci s počítačem budou lidé moci využívat moderní port USB-C. A ačkoli některé dřívější „úniky“ hovořily i o přítomnosti tlačítka Akce, na renderech se tento ovládací prvek neobjevuje.

Moderní design s jediným fotoaparátem

Na žádné fotografické vymoženosti se uživatelé zřejmě těšit nemohou. Na zadní straně iPhonu SE 4 se podle všeho bude nacházet jediný fotoaparát; telefon nedostane teleobjektiv ani širokoúhlý snímač.

iPhone SE není pro Apple klíčový model. Je sice s přehledem nejlevnější v nabídce značky, ale většinový zájem zákazníků je o mnohem dražší modely. Vždy šlo v principu o mix poměrně archaistického designu s poměrně novým hardwarem, což se v případě iPhonu SE 4 možná změní a telefon nabídne design, na který jsou dnes lidé zvyklí.

Zatím se Apple držel zaběhlého trendu a zákazníci pokaždé dostali telefon s prťavým 4,7palcovým displejem s tlustými postranními rámečky a ikonickým mechanickým tlačítkem, které slouží pro návrat na domovskou obrazovku.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares