Apple iPhone 15

Apple šetří na pamětech i v roce 2024. V reklamě vychvaluje iPhone 15 se 128 GB

  • Apple láká v nové reklamě na „bohaté úložiště“ iPhonu 15
  • V základní verzi přitom nabízí pouze 128 GB
  • To je propastně málo proti androidové konkurenci

Apple zveřejnil na svém oficiálním YouTube kanálu novou reklamu, ve které chválí „hodně místa pro hodně fotek“ v úložišti nových iPhonů 15. Zákazníkům to připomíná ale spíše výsměch, protože firma prodává ve výchozí konfiguraci iPhone se 128 GB úložného prostoru.


Nepřehlédněte: Applu unikly tajné informace. Skládací iPhone a levné brýle prý budou do pár let


Apple reklama na „velké úložiště“

Nový reklamní spot je zhruba čtyřicetisekundový a ukazuje uživatele, který přemýšlí o tom, jaké fotky ze svého telefonu vymaže. Proč asi? Protože disponuje základním úložným prostorem o kapacitě 128 GB a toto místo skutečně není nafukovací.

Lze to jednoduše spočítat: jedna fotografie ve výchozím rozlišení má zhruba 5 MB, jenomže uživatel má možnost s novým iPhonem 15 fotit i v plném rozlišení 48 Mpx, kdy jde velikost jednotlivých snímků do vyšších desítek megabajtů. Tím pádem lze úložiště zaplnit celkem rychle.

Výrobce iPhonů šetří

Faktem je, že Apple je v ohledu kapacity úložiště daleko za androidovou konkurencí. Jeho iPhone 15 vychází na 21 tisíc korun, iPhone 15 Pro na 30 tisíc korun. Přitom oba startují se 128GB úložištěm.

Nic podobného se u vlajkové lodě se systémem Android nestane. Kromě Samsungu, který je podobně zaostalý, nabízí Xiaomi, HONOR i další větší výrobci základní paměťovou verzi svých vlajkových modelů s 256 GB, nebo rovnou 512 GB. U Applu si za takto velké úložiště připlatíte tři, respektive devět tisíc korun.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: Apple, GSMArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..