Skládací iPhone

Apple skládací iPhone trestuhodně odkládá. Konečně víme, kdy přelomový telefon představí

  • Skládací iPhone je v plánu
  • Apple si však dává na čas
  • Kdy se telefonu dočkáme?

Skládací smartphony jsou cestou, jak uživatelům dopřát rozměrný displej při zachování kompaktních rozměrů. Apple však žádný takový iPhone zatím nepředstavil. Podle novějších zpráv je ale premiéra ohebného „jablíčka“ blíž, než si mnozí myslí – Apple si údajně plácl se Samsungem, který pro skládací zařízení vyrobí špičkový displej.


Nepřehlédněte: Historický úspěch NASA. Rover Perseverance pátrá na Marsu po mimozemském životě už více než 1000 dní


Skládací iPhone bude

Apple jako jeden z mála výrobců dosud oficiálně neodhalil žádné plány ohledně uvedení skládacího iPhonu. S odvoláním na informace serveru Mashable, jenž má spolehlivé informátory v dodavatelském řetězci, však bude mít ohebný iPhone premiéru možná již za několik měsíců.

Společnosti Samsung a Apple totiž podle všeho nedávno dosáhly kýžené dohody ohledně dodávek displejů pro skládací telefon známého amerického producenta elektroniky.

Konkrétní podoba skládacího iPhonu zůstává neznámá. Objevují se však indicie, že prototyp smartphonu se designérům už povaluje na stole, ale jak bude nakonec vypadat? V tomto směru se názory různí. Inspiruje se Apple Samsungem? Nabídne skládací iPhone véčkového typu nebo vsadí na vzhled à la Galaxy Z Fold?

Kdy telefon dorazí?

Předchozí zprávy předpovídaly uvedení skládacího iPhonu na trh koncem roku 2026. Nyní se však proslýchá, že telefon bude mít premiéru až v prvním čtvrtletí roku 2027. Zpoždění lze údajně přičíst potížím v dodavatelském řetězci, odkud unikly nejnovější informace.

O společnosti Apple se v posledních dnech hovořilo také v souvislosti s připravovaným iPhonem 17 Pro (Max). Podle zjištění analytika společnosti Haitong International Securities Jeffa Pu zvýší Apple v příštím roce paměť RAM u prémiových modelů na 12 GB. Pu se navíc domnívá, že výrobce by díky nové technologii mohl zmenšit průstřel, který tvoří Dynamic Island.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay, Unsplash (ilustrační), zdroj: Mashable

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..