Baterie, telefon

Nabíjíte svůj telefon přes noc? Apple varuje, aby lidé iPhone nenechávali přes noc na nabíječce

  • Apple vydal varování ohledně používání iPhonu
  • Zmiňuje se třeba o nabíjení telefonu během spánku

Společnost Apple vydala nové varování ohledně používání telefonů iPhone. Zmiňuje se v něm například o tom, jak je možné smartphone nabíjet, ale také co byste při nabíjení rozhodně neměli dělat.


Nepřehlédněte: Konec nabíjení elektroniky? Čínská firma ukázala věčnou jadernou baterii


Nabíjení iPhonu – co jste nevěděli?

Apple rovnou uvádí tři způsoby nabíjení: pomocí přibaleného kabelu a zvlášť prodávaného adaptéru, bezdrátově (MagSafe nebo Qi nabíječka) a pomocí kabelu připojeného k počítači. Zmiňuje se také o neoficiálním nabíjením příslušenství:

„K nabíjení iPhonu můžete používat také kabely a napájecí adaptéry třídy ‚Made for iPhone‘ a další kabely a adaptéry, které splňují standard USB 2.0 nebo novější a všechny příslušné předpisy platné ve vaší zemi a mezinárodní i místní bezpečnostní standardy.

Jiné adaptéry nemusejí splňovat podmínky platných bezpečnostních norem a nabíjení pomocí takových adaptérů může představovat riziko úrazu nebo smrti.“

Xiaomi wireless charging
Zdroj: Lasse Jensen, Unsplash

Pozor při dobíjení v noci

Neméně zajímavé je upozornění na dlouhodobé působení tepla. Apple zde uvádí, že zařízení, kabel ani adaptér by se při nabíjení neměly moc zahřívat, aby to ubíralo na uživatelském komfortu. V dalším odstavci se pak věnuje přímo pokynům, jak telefon nepoužívat v případě, že jej nabíjíte přes noc:

„Na zařízení, napájecím adaptéru a bezdrátové nabíječce připojených ke zdroji energie tedy například nespěte a nezakrývejte je přikrývkou, polštářem ani vlastním tělem. iPhone, napájecí adaptér i případná bezdrátová nabíječka se musí během používání a nabíjení nacházet v prostoru s dobrým přístupem vzduchu.“

V minulosti už se stalo, že vypukl požár, protože iPhone byl při nabíjení pod dekou nebo polštářem. Upřímně řečeno, to se týká všech telefonů, nejen iPhonu. Stačí se ujistit, že před usnutím na noc nenabíjíte telefon pod polštářem nebo dekou a že je zařízení dobře větrané.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: Apple

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..