Žena, telefon, iPhone

V iPhonech zlobí budíky. Když přijde čas, tak nezazvoní. Problém zatím nemá řešení

  • Také vám na iPhonu nezvoní budík?
  • Majitelé telefonů Apple hlásí bizarní problém

Pokud vás dnes ráno neprobudil obvyklý zvuk řinčícího budíku na iPhonu, nejste sami. Dokazují to stížnosti uživatelů, které se v posledních hodinách objevily na různých internetových fórech. Apple problém naštěstí zaznamenal a slíbil brzkou nápravu.


Nepřehlédněte: James Webb opět úřaduje. Vyfotil mlhovinu Koňská hlava v bezprecedentních detailech


Problémy s buzením na iPhonech

Budík je základní výbavou i těch nejlevnějších telefonů. Tuto elementární funkci využívají miliony lidí pro to, aby včas vstali do práce, na schůzku nebo třeba jen aby nespali až do odpoledne. Jistě si umíte představit, jak mimořádně frustrující může být, když budík nezazvoní, a to ne zrovna vaší vinou.

Společnost Apple potvrdila, že pracuje na odstranění problému s budíkem poté, co na něj uživatelé, kteří zaspali, upozornili na sociálních sítích. Velmi oblíbený budík, zabudovaný do aplikace Hodiny, je pro mnoho uživatelů iPhonu nepostradatelným nástrojem, díky kterému nechodí pozdě do zaměstnání a do školy.

Muž, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

„Jsme si vědomi problému, který způsobuje, že některé budíky na iPhonech nepřehrávají zvuk podle očekávání a pracujeme na rychlé opravě,“ vysvětluje Apple. Zatím není jasné, kolika lidí se problém týká a ani to, co jej způsobuje. Rovněž nebylo potvrzeno, zda se chyba týká pouze konkrétních modelů iPhonů nebo konkrétní verze softwaru iOS.

Jen dočasná řešení

Jak se problému zbavit? Někteří uživatelé doporučují deaktivaci funkce Detekce pozornosti, která by se mohla mylně domnívat, že se při spánku na iPhone díváte, a kvůli tomu sníží hlasitost výstrah. Tuto funkci najdete v nabídce Nastavení => Face ID a kód. Jiní zase doporučují deaktivaci Klidového režimu, který taktéž najdete v nastavení. Dalším lidem pro změnu pomohlo stažení jiné aplikace pro buzení z App Storu.

Zdroj náhledové fotografie: drobotdean / Freepik, zdroj: Mirror, Guardian

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..