Apple iPhone 15

Apple se překoná. iPhone 17 za rok konečně dožene telefony s Androidem

  • iPhone 17 nabídne konečně více paměti RAM
  • Týkat se to bude ale pouze iPhonu 17 Pro a Pro Max
  • Kromě toho se počítá také se zmenšeným průstřelem

Americký výrobce Apple si na čísla nijak zásadně nehraje. Nabízí klidně jen základní paměťovou variantu, nižší kapacitu baterie než konkurence, anebo nižší takt procesoru. Jenže za několik měsíců se to nejspíš pokusí napravit – iPhone 17 pro rok 2025 slibuje maximální možnou operační paměť.


Nepřehlédněte: iPhone za 17 milionů korun? No nekup to! Internet se směje chybě českého Kauflandu


Novinky pro iPhone 17

Podle zjištění analytika společnosti Haitong International Securities Jeffa Pu zvýší Apple v příštím roce paměť RAM u modelů Pro na 12 GB. Pu se navíc domnívá, že výrobce by díky nové technologii mohl zmenšit průstřel, který tvoří Dynamic Island.

Pro srovnání: řada iPhone 15 má 8 GB RAM a očekává se, že série iPhone 16 si tuto kapacitu zachová. Zvýšení na 12 GB v zařízeních iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max by umožnilo lepší multitasking a výkonnější provoz aplikací v těchto zařízeních.

Paměť RAM je pochopitelně nepochybnou součástí výkonu každého zařízení, přestože o to hlavní se vlastně nestará, to má na starosti spíše čipová sada. Tu jablečný výrobce u svých iPhonů stále používá z řady A, tedy mobilní čipy pro starší iPady a iPhony.

Apple, iPhone 14
Zdroj: Apple

Větší RAM, menší průstřel

Kromě inovované paměti RAM má dle analytika nový iPhone 17 Pro (Max) přinést užší, menší Dynamický ostrov. Apple je konečně schopný tento designový prvek zmenšit, podařilo se mu totiž prý zredukovat velikost čipu pro Face ID.

Jiné zvěsti naznačují, že Apple zmenší výřez tím, že pod displej schová komponenty, jako je selfie kamera. Obě tyto spekulace nejsou zrovna překvapením. Jedná se o zřejmý vývoj, ke kterému by se dalo dospět pomocí dohadů.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares
1 komentář
  1. To je opět článek o ničem. IOS nepotřebuje tolik RAM jako Android, tak proč jí tam dávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..