iPhone 12

iPhone za 17 milionů korun? No nekup to! Internet se směje chybě českého Kauflandu

  • Tohle rozhodně nebyl nabídka, která se neodmítá
  • Starý iPhone za cenu rodinného domu nekoupil nikdo
  • Chyba českého prodejce lidi alespoň pobavila

Nikdo není neomylný a na velkých e-schopech šotci řádí celkem pravidelně. K tomu, aby se někde výběhový iPhone 12 prodával za více než 17 milionů korun, ale došlo teprve až před několika dny.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max RECENZE: Titanový fešák boduje výbavou. Je to nejlepší telefon na světě


Tohle se vážně nepovedlo

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Občas se stane, že se lidé podívají do internetového obchodu a vidí svůj vysněný produkt za cenu, kterou opravdu nečekali. Než pak prodejce zjistí, že cenovka na webu ukazuje nesmyslně nízkou částku, objednávky se jen hrnou.

Neplatí to však v případě e-shopu prodejce Kaufland, kde se v uplynulých dnech stalo něco neuvěřitelného – obchod prodával telefony značky Apple, které měly k realitě daleko. 

Pochybujeme, že se někdo odvážil a zakoupil telefon z roku 2019 za 17 479 586 korun. Tato cenovka platila pro iPhone 12. Ale podobné to bylo i v případě dalších modelů. Například iPhone 15 Pro prodejce nabízel za 1 361 998 korun. Loňský iPhone 14 Pro Max v provedení s 1 TB uživatelského úložiště si pak cenil na 1 799 482 korun. Že šlo o chybu, je naprosto evidentní. 

Když už nic jiného, e-shop alespoň pobavil jablečnou komunitu. Jeden z uživatelů facebookové skupiny Apple Dotazy / Odpovědi s přezdívkou Wilhelm Mohnke napsal: „Koupit 3 roky starý japko za 17 a půl balónu mi přijde docela jako výživný majstrštyk. Tam se natutáč dveře netrhnou.“

iPhone
Chybně neceněný iPhone; zdroj: Kaufland

V Česku se prodával nejdražší iPhone na světě

Internetovým obchodníkům se už mockrát stalo, že se v jejich nabídce objevilo zboží za fantastické ceny. Nové mobily o polovinu lacinější než jinde, pračky za pár stovek a tak dále. Pokud nejde o marketingový tah, většinou jde o selhání u prodejce.

Přesně to se stalo Kauflandu, ovšem s cenami, které nečekal vůbec nikdo. Nutno dodat, že výše uvedené přestřelené částky na e-shopu již nejsou k vidění, správci ceny opravili.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: vlastní, Kaufland

Total
0
Shares