WhatsApp

Zelená ve WhatsAppu končí. Barvy budete moci měnit dle aktuální nálady

  • WhatsApp přichází s dalším vylepšením
  • Potěší nejednoho uživatele

Oblíbená aplikace WhatsApp chystá další úpravu designu. Za posledních několik týdnů půjde již o několikátou změnu, která se jistě neobejde bez reakce rozvášněných fanoušků.


Nepřehlédněte: WhatsApp se mění k nepoznání. Tohle jsou ty nejdůležitější novinky


WhatsApp znovu vylepšuje

Server WABetaInfo, jehož redaktoři se často pitvají v kódu neveřejných verzí aplikace WhatsApp, upozornil na novou možnost, která umožní lidem přizpůsobit barvu chatovacích bublin v širší škále, než je tradiční zelená. Zpráva přímo naznačuje, že uživatelé si budou moci vybrat z předdefinované sady barev.

Naštěstí se nemusíte obávat toho, že by v některých barevných kombinacích nebyl chat čitelný. Vývojáři prý navrhli barvy přesně tak, aby správně kombinovaly jas a kontrast a zprávy se dobře četly ve 100 % případů. Přesný seznam navrhovaných barev však zatím neznáme.

Funkce by měla do ostré verze aplikace WhatsApp dorazit velmi brzy. Aktuálně probíhá její testování na iOS v sestavení v24.10.10.71. Redaktoři WABetaInfo také prozradili, že do budoucna chce Meta umožnit uživatelům změnit si barvu ikonky WhatsAppu na ploše.

WhatsApp
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Nový design

Již v minulé aktualizaci jsme hovořili o změnách pro celkový design aplikace. Součástí toho je i nové barevné schéma. Horní zelená lišta je pryč, teď už je celý design bílý/černý podle toho, jaký styl tmavého/světlého zobrazení preferujete.

Vývojáři WhatsAppu uvádí, že se zaměřili na sytější tóny, aby snížili namáhání očí uživatelů při slabém osvětlení, což je také důvod, proč je tmavý režim aplikace nyní o jeden odstín tmavší. Příjemná novinka, kterou oceníte hlavně po setmění.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..