WhatsApp

WhatsApp se mění k nepoznání. Tohle jsou ty nejdůležitější novinky

  • WhatsApp přichází s dalším vylepšením
  • Potěší nejednoho uživatele

Společnost Meta oznámila celkem zásadní změny ve své aplikaci WhatsApp pro operační systémy Android a iOS. Změny sestávají především z modernějšího designu, upraveného fontu (typu písma) a nového jednotnější vzhledu hlavní obrazovky.


Nepřehlédněte: WhatsApp přišel s další užitečnou novinkou. Dostupná je u všech účtů


Nový WhatsApp pro Android

Aplikace dostala nové barevné schéma. Horní zelená lišta je pryč, teď už bude celý design bílý/černý podle toho, jaký styl tmavého/světlého zobrazení preferujete. „Nová barevná paleta byla vybrána po zvážení 35 různých možností,“ uvádí společnost Meta v oficiální tiskové zprávě.

Vývojáři WhatsAppu uvádí, že se zaměřili na sytější tóny, aby snížili namáhání očí uživatelů při slabém osvětlení, což je také důvod, proč je tmavý režim aplikace nyní o jeden odstín tmavší, aby se zprávy lépe četly. Příjemná novinka, kterou oceníte hlavně po setmění.

WhatsApp s novým designem
Zdroj: Meta

Novinky i pro iPhone

Ve verzi pro iPhone došlo k přepracovanému odesílání fotografií a videí. To je nyní snazší díky novému rozvržení příloh – namísto nabídky na celé obrazovce je k dispozici rozbalovací menu, které umožňuje snadnější zobrazení možností při odesílání médií a dokumentů.

Meta se rovněž chlubí výše zmíněnými novinkami z hlediska designu. Sympaticky demonstruje, jak se aplikace změnila od první verze uvedené v roce 2011. Za následujících 13 let došlo k třem velkým redesignům a nyní je na pořadu dne čtvrtý.

Aktualizace by měla postupně mířit do všech regionů, kde je WhatsApp dostupný, tedy i do Česka a na Slovensko.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: Meta

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..