Telefon, iPhone

Apple opravil chybu v iPhonech, která dokázala oživit hanbaté fotografie

  • Apple vydal důležitou aktualizaci
  • Opravuje nepříjemný problém s fotkami

Operační systém iOS 17.5 pro chytré telefony iPhone trpěl zvláštní chybou, kdy se uživatelům vracely do galerie již dávno smazané fotografie. Apple se k celé záležitosti oficiálně nevyjádřil, ale problému si očividně všiml, protože vydal aktualizaci, která má něčemu takovému do budoucna zabránit.


Nepřehlédněte: Na obloze se dočasně objeví nová hvězda. Nebeská show bude viditelná i pouhým okem


iPhony trápila kuriózní chyba

Krátce po vydání iOS 17.5 začali uživatelé po celém světě hlásit podivný problém, který postihl nativní aplikaci Fotky. Stěžovali si na to, že se jim v galerii objevují i roky smazané fotografie, včetně těch hambatých. 

Jeden z uživatelů diskuzního fóra Reddit chybu demonstroval na pikantním příkladu. „Při chatování se svou partnerkou jsem vstoupil do galerie, abych jí poslal fotku. Jenže mezi nejnovějšími se mi začaly objevovat nahé snímky, které jsme si posílali během covidové pandemie, kdy jsme žili odděleně.“

Celá věc měla navíc vážný kontext v bezpečnostním smyslu. Po smazání by totiž měly být fotografie nadobro smazané po 30 dnech, a to jak na telefonu, tak na záloze na iCloudu. Jak se však ukázalo, nebylo tomu tak, Apple k nim měl nadále přístup a uživatelé o tom nevěděli.

iOS 17.5.1
Zdroj: FONETECH.CZ

Apple problém opravil

Technologická společnost z Cupertina naštěstí rychle zareagovala a vydala aktualizaci, která problém s fotografiemi řeší. iOS 17.5.1 je ke stažení na podporované iPhony a stranou zájmu vývojářů nezůstal také tabletový operační systém iPadOS. Aktualizaci najdete na stejném místě, odkud dáváte instalovat obvyklé softwarové updaty (Nastavení => Obecné => Aktualizace softwaru).

„Tato aktualizace přináší důležité opravy chyb a řeší vzácný problém, který mohl způsobovat, že se fotky při potížích s poškozenou databází znovu objevovaly v knihovně fotek i po smazání,“ píše Apple v popisu iOS 17.5.1.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: Reddit, Apple Insider, vlastní

Total
0
Shares