Huawei P50 Pro

Huawei P50 zatím nebude, chybí komponenty pro výrobu

  • Chytré telefony Huawei P50 naberou další zpoždění
  • Všechny varianty mají mít na zadní straně obrovský hlavní fotoaparát
  • Huawei nyní dokončuje systém Harmony OS a řeší nedostatek komponent

Je známou informací, že Huawei maká dnem i nocí, aby dokončil svůj operační systém Harmony OS, který se má objevit v nové řadě telefonů P50. Ty měly vyjít v původním termínu, tedy v březnu. Nakonec ale došlo k několika odkladům a podle nedávných zpráv bychom se nových smartphonů měli dočkat až v červnu.


Psali jsme: Huawei Watch 3 (Pro) s Harmony OS uvidíme 2. června


Huawei P50 bude fotografické monstrum

Ani tento termín se však nejspíše Huawei nepovede dodržet. Premiéra se má odsunout totiž až na červenec. To ale není vše. Podle našich zdrojů, které k Huawei mají velmi blízko, víme, že firma uvažuje o tom, že telefony vydá až na konci prázdnin (srpen) nebo dokonce až na začátku září. Ostatně jsme o tom psali již ve zprávě z 1. května a zatím se na této možnosti prý nic nezměnilo. Rozhodnutí padne zřejmě na poslední chvíli.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | foto: Voice.com

Problémy způsobuje i nedostatek čipů

Práce na Harmony OS nejsou ale jediným důvodem, proč k odkladům řady P50 dochází. Firma také řeší problém s dodávkami komponent pro výrobu svých nových telefonů, ke kterým má po sankcích ze strany USA omezený přístup. Situace se naštěstí obrací k lepšímu a Huawei se údajně již dohodl s novými dodavateli. Sériové výrobě telefonů prakticky už nic nestojí v cestě.

O víkendu jsme vás informovali, že se partnerství společností Huawei a Leica se chýlí ke konci. Posledními smartphony, na kterých se logo věhlasné německé fotografické značky objeví, mají být právě modely z řady P50. Informace pocházejí ze série tweetů renomovaných zahraničních tipérů, kterým nemáme důvod nevěřit.

Total
6
Shares