Huawei P50 Pro

Huawei P50 vypadá úchvatně, unikl nový render

  • Huawei P50 Pro nám ukazují další rendery, telefon vypadá parádně
  • Muziku tvrdí obrovský hlavní fotoaparát na zadní straně

Přesný termín představení nových smartphonů série Huawei P50 bohužel stále neznáme. To ale neznamená, že není nouze o zajímavé úniky. Před začátkem víkendu se nás na premiéru pokusil navnadit známý tipér s přezdívkou @RODENT950, který působí na Twitteru.

Na sociální síti se pochlubil dvojicí nových obrázků, které ukazují finální podobu chystané řady P50. Jmenovitě se můžeme podívat na model P50 Pro, který by se měl prodávat i u nás.

Vzhledem k tomu, že je jedná o oficiální rendery ve vysoké kvalitě, bylo konečně prozrazeno, že v jednom z kruhových modulů na zadní straně se bude nacházet i snímač s tekutou čočkou. Ta umožní, že bude fungovat např. jako teleobjektiv a zároveň i jako makro fotoaparát.

Původní článek z 1.5 (14:30)

Novou řadu chytrých telefonů Huawei P50 budou zpočátku tvořit tři modely. Základní provedení P50 by měly doplní lépe vybavené varianty P50 Pro a P50 Pro+. Později v průběhu roku se k nim přidá ještě ekonomičtější P50 Lite pro šetřivé zákazníky.

Představení až koncem prázdnin?

Dole dřívějších zpráv by představení řady P50 mělo proběhnout na přelomu května a června. Náš exkluzivní zdroj, který má k Huawei tradičně velmi blízko, nás před několika dny ale informoval o tom, že premiéra se možná opozdí a telefony dorazí až na konci prázdnin. V Huawei o dalším odkladu prý ještě oficiálně nerozhodli, takže to berte s rezervou, ale jeden nikdy neví.

Harmony OS ještě potřebuje poladit a firma si nemůže dovolit vpustit na trh produkt, který by v recenzích neuspěl. Nyní je doba, kdy by selhání řady P50 pro další budoucnost Huaweie v oblasti smartphonů mělo fatální následky. Firma kvůli americkým sankcím v prodejích neskutečně padá. Odkladu bychom se vůbec nedivili.

Čekání na premiéru si můžeme společně zkrátit pohledem na fotografie základního P50. Bez povšimnutí není velký displej s malým vycentrovaným průstřelem pro selfie fotoaparát. Zadní straně telefonu dominuje masivní fotomodul s dvojicí velkých kruhů.

Původní článek z 6.4 (21:30)

Zatímco vloni touto dobou už jsme v redakci pilně testovali nový Huawei P40 Pro, letos si na jeho nástupce musíme počkat. Zasvěcené zdroj tvrdí, že k premiéře nové řady P50 dojde až v červnu, tedy zhruba za dva měsíce. Důvodem zpoždění mají být práce na operačním systému Harmony OS, čínské náhradě Androidu.


Psali jsme: Recenze Huawei P40 Pro: Smartphone napěchovaný technologiemi s obrovským potenciálem


Čekání si prozatím můžeme zkrátit novými rendery od Waqara Khana, které vycházejí z dostupných informací a zobrazují tak možnou podobu modelu P50 Pro, kdy zadní straně dominuje obrovský hlavní fotoaparát.

Huawei P50 Pro by se po vzoru loňského předchůdce měl prodávat i v České republice a na Slovensku. V obchodech se těšíme i na základní P50, zatímco luxusní provedení P50 Pro+ k nám nejspíše oficiálně nikdy nedorazí.

Původní článek z 31.1 (11:00)

Pokud jste se těšili na představení chytrého telefonu P50, vytáhněte kapesník. Po zprávě, že premiéra byla odložena z března na květen, může být situace kolem nových vlajek čínského Huawei ještě horší. Známý tipér ze sociální služby Weibo se domnívá, že řada P50 bude představena ještě později, konkrétně až v červnu.

Původní zpráva z 22.3 (0:30)

Podle nejnovějších zpráv z čínských médií bude řada Huawei P50 nabízena ve třech modelech, podobně jako série P40 uvedená na trh v roce 2020. Především provedení P50 Pro a P50 Pro+ by měla excelovat ve fotografických schopnostech. S výbavou na tom špatně nebude ale ani základní P50.


Psali jsme: Huawei P50 Pro šokuje fotoaparátem, nic podobného jsme ještě neviděli


Huawei P50 bude mít na Harmony OS

Otázkou ovšem je, s jakým operačním systémem se budou telefony na evropském trhu prodávat. Zpráva uvádí, že místo Androidu v nich bude předinstalovaný Harmony OS.

Právě z důvodu použití svého operačního systému Huawei premiéru nových vlajek odložil údajně až na květen. Je přitom známo, že Harmony OS v nových P50 Huawei už nějaký čas pilně testuje, na což upozorňuje třeba i server HuaweiCentral.

Pokud jde o stávající zařízení , u nich by proces masové migrace na Harmony OS měl začít v dubnu s tím, že jako první update obdrží starší vlajkové modely. Čínský gigant očekává, že systém do konce letošního roku poběží minimálně na 300 milionech zařízení.

Nový Kirin 9000L

Huawei P50 by měl nabídnout plochý 6,3palcový OLED displej s rozlišením Full HD+ a integrovanou čtečkou otisků. Na zadní straně se bude nacházet foťák s nejnovějšími technologiemi pro maximální zážitek z fotografování. Vysoký výkon by měl obstarat čipset Kirin 9000L, což má být upravený Kirin 9000 s něpatrně nižším výkonem.

Total
5
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..