Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro šokuje fotoaparátem, nic podobného jsme ještě neviděli

  • Premiéra série P50 proběhne za několik týdnů
  • Základ řady bude tvořit model P50
  • Do obchodů dorazí společně s verzemi P50 Pro a P50 Pro+

Známý tipér @OnLeaks ve spolupráci s platformou voice.com uveřejnil rendery chystaného Huawei P50 Pro. Tedy prostředního modelu z chystané nové řady, který do obchodů doprovodí základní P50 a nejlépe vybavený P50 Pro+.

Psali jsme: Huawei P50 Pro Plus bude fotografické monstrum. Nabídne až 200× přiblížení

Vypadá parádně

Nebudete fotky nijak zdlouhavě okecávat, ale podle nás chystané „próčko“ vypadá vážně skvělě. P50 Pro bude stavět na osvědčeném základu, tedy kovovém rámečku a skle zepředu i zezadu. Nic jiného se ale ani nečekalo.

Na čelní straně připravované vlajky bychom měli najít prvotřídní 6,6palcový OLED displej, který bude přetákat přes všechny čtyři strany. Pokud si vzpomínáte, tak toto řešení Huawei použil již u loňských modelů P40 Pro a P40 Pro+ a zdá se, že se osvědčilo.

Srdeční záležitost

Vzadu můžeme pozorovat netradičně řešený modul hlavního fotoaparátu, ze kterého vystupují dva výrazné kruhy. O snímačích nevíme zatím vůbec nic.

Nedávné spekulace ovšem razantně hlásaly, že minimálně model P50 Pro+ dorazí s neskutečným 20× optickým zoomem. Huawei tak zřemě veškerou konkurenci znovu sezobne jako malinu a nejlepší fotomobil roku 2021 ponese jeho logo.

Huawei P50 Pro by měl nabídnout fyzické rozměry 159 × 73 × 8,6 mm. Pro srovnání: současný P40 Pro měří 158,2 × 72,6 × 8,95 mm. Novinka tak bude o něco málo tlustší, ale zase nepatrně zredukuje šířku.

Podle našich exkluzivních informací se premiéra nových P50, P50 Pro a P50 Pro+ pro globální trh uskuteční až v dubnu.

Původní článek z 9.3 (00:01)

Po několika dnech tu máme další informace o chytrých telefonech řady P50. Podle dobře informovaného serveru ithome.com budou nové modely jedinečné nejen svými fotografickými schopnostmi, ale také operačním systémem. Má se totiž za to, že obvyklý Android nahradí platforma Harmony OS. Prý je to naprostá tutovka.


Psali jsme: Huawei přechází na chov prasat, kvůli sankcím USA


Zatím se neví, zda Harmony bude jediným systémem na nových telefonech, nebo Huawei pro evropské modely zvolí řešení dualboot, díky kterému by si uživatel po zapnutí telefonu mohl vybrat, jestli chce využívat Android nebo Harmony.

Zda se nakonec informace ithome.com potvrdí se dozvíme už začátkem dubna, na kdy je naplánovaná premiéra série P50.

Původní článek z 26.2 (00:01)

Je to opět @RODENT950, díky kterému se dozvídáme nové informace o chystané řadě telefonů Huawei P50. Nově prozradil, že minimálně jeden model (tipujeme P50 Pro+) dostane zatím nepředstavený fotočip od Sony. Mělo by se jednat o senzor s označením IMX800, který bude speciální hlavně svou velikostí – tipér tvrdí, že půjde vůbec o ten největší snímač, jaký se kdy ve smartphonech objeví.

Vyrovná se kompaktním fotoaparátům

Má mít úhlopříčku jeden palec, čímž se vyrovná běžným fotoaparátům. Vzpomeňme, že první generace kompaktního fotoaparátu Sony RX100 také spoléhá na jednopalcový čip. Netřeba připomínat, že na kvalitu fotografií a videa to bude mít zásadní vliv. Výstup z nového huawei by měl nabídnout lepší barevné podání i více detailů, a to i dokonce při zanedbatelném osvětlení dané scény, než dokáže konkurence. Použito bude tradiční uspořádání RYYB (red-yellow-yellow-blue).

@RODENT950 přinesl také informace o sestavě snímačů u nových vlajek Huaweie. Základní P50 nabídne hlavní snímač, ultraširokoúhlý fotoaparát a teleobjektiv.

P50 Pro bude mít stejnou sestavu čipů s výjimkou teoleobjektivu, který pro detailní zoom nahradí periskop. Provedení P50 Pro+ pak navíc ještě přidá snímač ToF pro lepší práci s hloubkou ostrosti.

Spekuluje se, že právě plusový model nabídne extrémní dvacetinásobné optické přiblížení (zoom).

Kdy dojde k představení?

Podle našeho zdroje, který má k Huawei blízko, by k představení telefonů mělo dojít až koncem března.Ve hře je ale stále i duben.


Původní článek z 17.2 (00:01)

S novými informace o nadcházející vlajce Huawei se pochlubil tipér @RODENT950. O něm je přitom známo, že se mýlí jen málokdy a tak jeho informace musíme brát velmi vážně. Podle něj budou součástí modelové řady P50 tři smartphony. Vrcholné verze budou mít přídomky Pro a Pro+. Naprostý základ pak ponese označení P50.

Huawei nasadí nejnovější Kiriny

Uvnitř P50 Pro a P50 Pro+ by měl tikat výkonný čipset Kirin 9000, zatímco P50 se bude muset spokojit s procesorem Kirin 9000E. Oba čipy jsou postaveny na 5nm výrobní technologii a oba také spojuje grafická karta Mali-G78.

Kirin 9000 má grafiku s 24 jádry, kdežto grafika verze 9000E má jen 22 jader. Další rozdíl je i u NPU jednotky. Čipset ve verzi 9000 má dvě velká jádra a jedno malé jádro. V případě verze 9000E najdeme jedno velké jádro a jedno malé jádro.

Procesorovou část Kirinů 9000 a 9000E tvoří čtyři výkonnější jádra ARM Cortex A77 spolu se čtyřmi úspornějšími A55. Hlavní jádro dokáže běžet na maximální frekvenci 3,13 GHz, zbylé tři na 2,54 GHz a poslední čtveřice na 2,04 GHz.

Premiéra 26. nebo 28. března

Dle tipéra @RODENT950 telefony brzy vstoupí do sériové výroby, přičemž nabídnou mimořádné „gamingové“ schopnosti (zřejmě účinné chlazení), kvalitní displeje a přepracovaný systém fotoaparátů s názvem Ultra Sensing.


Původní článek z 2.1 (16:54)

Známý tipér Steve Hemmerstoffer přinesl v uplynulých hodinách zákulisní informace o připravované vlajce Huawei P50 a nádavkem čtenářům serveru voice.com nabídl také první render tohoto smartphonu.

Do ruky bude tak akorát

Podrobností, které vám můžeme v tuto chvíli o nadcházející čínské vlajkové lodi Huawei sdělit, není mnoho. Víme jen, že telefon bude mít displej úhlopříčky 6,6 palce, přičemž na výšku má P50 měřit 159 mm a tlustý bude jen 73 mm. Pro srovnání: loňský P40 Pro má rozměry 162,9 × 75,5 milimetru.


Psali jsme: Huawei P50 na prvním renderu. Zadní strana se vymyká všemu, co jsme dosud viděli


Výkon pod taktovkou Kirinu

Podle zprávy webu The Elec bude nový telefon využívat displeje od Samsungu a LG. Výkon by měl zajistit tovární čipset Kirin 9000. Zdá se, že Huawei má dostatek zásob tohoto čipu. A když už byla řeč o displeji, tak ten by neměl narušovat výřez pro dvojici předních fotoaparátů, jako u P40 Pro. Nahrazen bude méně rušivým průstřelem pro jeden selfie foťák.

Představení v březnu?

Prozatím nevíme, kdy Huawei svou novou modelovou řadu P50 uvede. Tradičním termínem je ale březena a něco nám říká, že letos to nebude jinak.

Total
0
Shares