Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro Plus bude fotografické monstrum. Nabídne až 200× přiblížení

  • V Huawei pracují na nových vlajkových modelech
  • P50 Pro Plus by měl nabídnout jedinečný foťák s 200× přiblížením
  • K představení telefonů série P50 by mělo dojít v dubnu

Už je po premiéře vrcholné řady Galaxy S21 a tak se slavní tipéři vrhli na ostatní, stále připravované top modely. V uplynulých hodinách se proto vyrojilo hned několik zajímavých informací o nových vlajkách Huawei řady P50.

Představení v dubnu

Těch bychom se podle našich zdrojů, které mají k čínskému výrobci velmi blízko, měli letos dočkat až v dubnu. Tradičně Huawei své smartphony řady P představuje o měsíc dříve, tedy v březnu. Situace se má ale zatím tak, že by to měl být duben. Vše se samozřejmě může kdykoli změnit. Možná si Huawei chce dopřát oproti zvyklostem měsíc navíc, protože ve Spojených státech končí Donald Trump a vedení asijského gigantu upíná své zraky k obchodu s novým demokratickým prezidentem.

Tři stěžejní modely

Letos se dočkáme modelů P50, P50 Pro a P50 Pro Plus. Později dorazí i varianta P50 Lite, která ale bude výbavou úplně nekdě jinde. Pokud se Huawei nedomluví s americkou administrativou, což by si asi všichni přáli, tak do telefonů nasadí jak Harmony OS, tak i osekaný Android bez Googlu služeb. V Číně by telefony měly být k dispozici pouze s Harmony OS, na určitých trzích pak zákazníci dostanou na výběr mezi dvěma systémy.


Psali jsme: Huawei P50: exkluzivní první pohled na chystané čínské kladivo


Pořádný kanón na vrabce

Není pochyb, že 100násobné přiblížení je mnohem více, než kolik stačí běžnému a dokonce i náročnějšímu uživateli. Loni platilo, že to byl skvělý marketingový tah, protože kvalita tzv. Space Zoomu v Galaxy S20 Ultra nebyla ideální. Letos je to ale úplně jiná písnička. Nástupce S21 Ultra ukazuje, že se takovéto příblížení přece jenom leckdy může hodit.

Rekordní zoom

A už to tak vypadá, že v Huawei letos hozenou rukavici zvednou a model P50 Pro Plus nabídne šílené 200násobné přiblížení. O jeho kvalitě můzeme zatím jen spekulovat, ale že fotomodul na zádech telefonu bude opravdu extrémní, naznačuje snímek, který se dostal na internet. V jedné řadě můžeme vidět čtyři objektivy včetně periskopového teleobjektivu a dále tu je také kamerka pro hloubku ostrosti, ostřící senzory a čipy, u kterých zatím není jasné, k čemu všemu mají sloužit.

Pod taktovkou továrního Kirinu

Huawei P50 Pro a P50 Pro Plus mají jít do prodeje s rychlými 120Hz displeji s úhlopříčkou 6,6 až 6,7 palce. Vysoký výkon smartphonům by měl zařídit čipset Kirin 9000E, jehož dostatečné zásoby si Huawei nechal vyrobit ještě před tím, než v platnost vstoupily americké sankce.

Total
2
Shares