Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Huawei přechází na chov prasat, kvůli sankcím USA

  • Huawei klesají prodeje telefonů s Androidem
  • Firma se proto snaží hledat ještě další zdroje příjmů
  • V plánu má své vlastní chytré auto. Nejnověji se zaměřila i na chov prasat

Kvůli sankcím americké administrativy, které znemožňují produkci chytrých telefonů se službami Googlu, mění čínský Huawei strategii a začíná podnikat v odvětvích, ve kterých byste ho vůbec nečekali. Podle stanice BBC se společnost nově zaměřila například na technologie pro chov prasat.


Psali jsme: iPhone 12 je nejlepší mobil na světě, řekl šéf Huawei


Je notoricky známo, že firma Huawei v květnu roku 2019 přišla o přístup k plnohodnotnému operačnímu systému Android, protože byl zařazena na tzv. černou listinu amerického průmyslu a obchodu. Zhruba půl roku se jakž takž držela, poté už ale došlo k tomu, co všichni předpovídali. V mobilním byznysu začala ztrácet, jen v loňském čtvrtém čtvrtletí firmě klesl odbyt o 42 procent. V září loňského roku pak přišla totální stopka.  Američané Huawei omezili přístup k mobilním čipům.

Huawei se zaměří i na chov prasat

Společnost se proto snaží hledat další zdroje příjmů. Posouvá se ke cloudovým službám, chytrým automobilům, počítačům, chytrým hodinkám a nejnověji i k technologiím, které pomáhají odhalovat některé nemoci prasat a umožňují sledovat jejich pohyb.

Total
0
Shares