iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za to nechá dobře zaplatit

iPhone 12 je nejlepší mobil na světě, řekl šéf Huawei

  • Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Žen Čeng-fej se po čase znovu vyjádřil k tomu, čím si firma po zavedení amerických sankcí prochází
  • Ty jsou v platnosti od 15. května roku 2019

Divize telefonů Huawei neprodá

Žen Čeng-fej poskytl rozhovor serveru scmp.com a zaznělo v něm poměrně dost zajímavého. V první řadě CEO Huaweie vyvrátil spekulace, že se firma chystá prodat prémiové řady svých smartphonů P a Mate. Jedná se prý o nesmysl. Ostatně i my jsme o tom psali zde. Huawei rozhodně neprodává a ani neplánuje prodat divize s telefony.


Psali jsme: Huawei chystá vlastní konzoli, PlayStation 5 dostane konkurenci


Biden může situaci změnit, ale…

Po nástupu nové americké administrativy a prezidenta Joe Bidena vkládá Huawei naděje v obnovení obchodních vztahů s americkými společnostmi. Čínská mobilní jednička by s Američany chtěla ráda obchodovat a prostřednictvím svého ředitele nabádá Bidena k byznysu, který by byl ku prospěchu oběma stranám. Huawei by ještě ve větším objemu než dříve rád odebíral americké čipy, z čehož by významně profitovaly americké společnosti jako Qualcomm, Nvidia nebo Intel.

iPhone 12 je nejlepší telefon planety

Na úplný závěr Žen Čeng-fej pochválil Apple, respektive jeho nový iPhone 12, který je podle něj vůbec tím nejlepším telefonem na světě. Dodal však, že majitelé tohoto mobilu ve vybraných Evropy, kteří využívají 5G , tak mohou činit pouze díky tomu, že jejich operátor využívá právě infrastrukturu Huawei.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
1
Shares