Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro bude podporovat 5G a WiFi 6+

  • Chytrý telefon Huawei P50 dorazí ve třech variantách
  • Těšit se můžeme na obrovský hlavní fotoaparát s logem Leica
  • Datum premiéry je stanoven na 29. července

Známý čínský tipér z mikroblogu weibo.cn s přezdívkou DigitalChatStation se dostal k dalším střípkům o telefonu Huawei P50 Pro. Z jeho příspěvku vyplývá, že smartphone dostane zakřivený AMOLED displej s rozlišením 2 696 × 1 224 pixelů a poměrem stran 20:9.

Přední fotoaparát se pak bude ukrývat ve vycentrovaném průstřelu v horní části panelu s úhlopříčkou 6,6 palce. Kromě toho bylo ještě upřesněno, že telefon bude podporovat 5G (tudíž se nabízí nasazení vlastního Kirinu 9000) a také standard Wi-Fi 6+.

Prozatím nebylo nic oficiálně výrobcem potvrzeno, ale tisková konference k uvedení telefonů série P50 by se mohla konat 29. července.

Původní článek z 30.6 (11:30)

Díky nepříliš známému zahraničního serveru bilibili.com se můžeme podívat na zadní část chytrého telefonu Huawei P50. Snímek je zajímavý hlavně tím, že ukazuje dosud utajovanou růžovou variantu se zajímavým třpytivým vzorováním.

Opět samozřejmě nechybí ani dvojice masivních kruhových fotomodulů, v nichž by budou ukrývat prvotřídní fotoaparáty. Dle nedávných informací se premiéra řady Huawei P50 uskuteční 29. července.

Huawei P50
Huawei P50 | foto: bilibili.com
Huawei P50
Huawei P50 | foto: bilibili.com

Původní článek z 22.6 (10:45)

Po představení nových chytrých hodinek řady Watch 3 a operačního systému Harmony OS trochu opadlo šílenství kolem nových top smartphonů P50. A má to svůj důvod. Jak jsme už mnohokrát psali, chytré telefony nyní nejsou pro Huawei prioritou z důvodu amerických sankcí a různých omezení, které jejich produkci v masovém měřítku velmi ztěžují.

Termín premiéry řady P50 je prozatím zahalen tajemstvím. Huawei nic oficiálně nepotvrdil. Jeden z tipérů ze sociální sítě Weibo nicméně nyní přišel s informací, že se keynote uskuteční 29. července. Tento termín koresponduje s tím, co nám v uplynulých měsících prozradily naše zdroje, tedy že se premiéra nástupců loňských smartphonů série P40 uskuteční během prázdnin.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | foto: Voice.com

Řada Huawei P50 pravděpodobně dorazí ve třech variantách – P50, P50 Pro a P50 Pro+. Spekuluje se, že jako první do obchodů doputují 4G (LTE) verze smartphonů, zatímco 5G varianty si na zahájení prodeje počkají. Huawei má méně 5G čipsetů čipů, o čemž se všeobecně ví. Přesto by nám tento krok nedával příliš smysl. Podle nás tak firma představí LTE a 5G verze telefonů současně a stejně tak je společně začne i prodávat. Minimálně v tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, že by tomu mělo být jinak (a náš zdroj z dodavatelského řetězce se v podstatě nikdy nemýlil).

Původní článek z 3.6 (16:00)

Na včerejší virtuální tiskové konferenci Huawei oficiálně představil svůj nový operační systém Harmony OS, a to rovnou včetně nových tabletů a hodinek série Watch 3. Už delší dobu víme, že se Harmony OS objeví také v nadcházejících smartphonech P50, P50 Pro a P50 Pro+.

Před skončením informacemi bohaté tiskovky nakonec došlo i na odhalení designu top modelu P50. Výrobce definitivně potvrdil úniky, které internet zaplavují už řadu měsíců. Ano, nové padesátky skutečně nabídnou na zadní straně dva masivní kruhové moduly pro fotoaparáty.

Huawei P50
Huawei P50 | foto: Huawei

Původní článek z 14.5 (18:30

Přesný termín představení nových smartphonů série Huawei P50 bohužel stále neznáme. To ale neznamená, že není nouze o zajímavé úniky. Před začátkem víkendu se nás na premiéru pokusil navnadit známý tipér s přezdívkou @RODENT950, který působí na Twitteru.

Na sociální síti se pochlubil dvojicí nových obrázků, které ukazují finální podobu chystané řady P50. Jmenovitě se můžeme podívat na model P50 Pro, který by se měl prodávat i u nás.

Vzhledem k tomu, že je jedná o oficiální rendery ve vysoké kvalitě, bylo konečně prozrazeno, že v jednom z kruhových modulů na zadní straně se bude nacházet i snímač s tekutou čočkou. Ta umožní, že bude fungovat např. jako teleobjektiv a zároveň i jako makro fotoaparát.

Původní článek z 1.5 (14:30)

Novou řadu chytrých telefonů Huawei P50 budou zpočátku tvořit tři modely. Základní provedení P50 by měly doplní lépe vybavené varianty P50 Pro a P50 Pro+. Později v průběhu roku se k nim přidá ještě ekonomičtější P50 Lite pro šetřivé zákazníky.

Představení až koncem prázdnin?

Dole dřívějších zpráv by představení řady P50 mělo proběhnout na přelomu května a června. Náš exkluzivní zdroj, který má k Huawei tradičně velmi blízko, nás před několika dny ale informoval o tom, že premiéra se možná opozdí a telefony dorazí až na konci prázdnin. V Huawei o dalším odkladu prý ještě oficiálně nerozhodli, takže to berte s rezervou, ale jeden nikdy neví.

Harmony OS ještě potřebuje poladit a firma si nemůže dovolit vpustit na trh produkt, který by v recenzích neuspěl. Nyní je doba, kdy by selhání řady P50 pro další budoucnost Huaweie v oblasti smartphonů mělo fatální následky. Firma kvůli americkým sankcím v prodejích neskutečně padá. Odkladu bychom se vůbec nedivili.

Čekání na premiéru si můžeme společně zkrátit pohledem na fotografie základního P50. Bez povšimnutí není velký displej s malým vycentrovaným průstřelem pro selfie fotoaparát. Zadní straně telefonu dominuje masivní fotomodul s dvojicí velkých kruhů.

Původní článek z 6.4 (21:30)

Zatímco vloni touto dobou už jsme v redakci pilně testovali nový Huawei P40 Pro, letos si na jeho nástupce musíme počkat. Zasvěcené zdroj tvrdí, že k premiéře nové řady P50 dojde až v červnu, tedy zhruba za dva měsíce. Důvodem zpoždění mají být práce na operačním systému Harmony OS, čínské náhradě Androidu.


Psali jsme: Recenze Huawei P40 Pro: Smartphone napěchovaný technologiemi s obrovským potenciálem


Čekání si prozatím můžeme zkrátit novými rendery od Waqara Khana, které vycházejí z dostupných informací a zobrazují tak možnou podobu modelu P50 Pro, kdy zadní straně dominuje obrovský hlavní fotoaparát.

Huawei P50 Pro by se po vzoru loňského předchůdce měl prodávat i v České republice a na Slovensku. V obchodech se těšíme i na základní P50, zatímco luxusní provedení P50 Pro+ k nám nejspíše oficiálně nikdy nedorazí.

Původní článek z 31.1 (11:00)

Pokud jste se těšili na představení chytrého telefonu P50, vytáhněte kapesník. Po zprávě, že premiéra byla odložena z března na květen, může být situace kolem nových vlajek čínského Huawei ještě horší. Známý tipér ze sociální služby Weibo se domnívá, že řada P50 bude představena ještě později, konkrétně až v červnu.

Původní zpráva z 22.3 (0:30)

Podle nejnovějších zpráv z čínských médií bude řada Huawei P50 nabízena ve třech modelech, podobně jako série P40 uvedená na trh v roce 2020. Především provedení P50 Pro a P50 Pro+ by měla excelovat ve fotografických schopnostech. S výbavou na tom špatně nebude ale ani základní P50.


Psali jsme: Huawei P50 Pro šokuje fotoaparátem, nic podobného jsme ještě neviděli


Huawei P50 bude mít na Harmony OS

Otázkou ovšem je, s jakým operačním systémem se budou telefony na evropském trhu prodávat. Zpráva uvádí, že místo Androidu v nich bude předinstalovaný Harmony OS.

Právě z důvodu použití svého operačního systému Huawei premiéru nových vlajek odložil údajně až na květen. Je přitom známo, že Harmony OS v nových P50 Huawei už nějaký čas pilně testuje, na což upozorňuje třeba i server HuaweiCentral.

Pokud jde o stávající zařízení , u nich by proces masové migrace na Harmony OS měl začít v dubnu s tím, že jako první update obdrží starší vlajkové modely. Čínský gigant očekává, že systém do konce letošního roku poběží minimálně na 300 milionech zařízení.

Nový Kirin 9000L

Huawei P50 by měl nabídnout plochý 6,3palcový OLED displej s rozlišením Full HD+ a integrovanou čtečkou otisků. Na zadní straně se bude nacházet foťák s nejnovějšími technologiemi pro maximální zážitek z fotografování. Vysoký výkon by měl obstarat čipset Kirin 9000L, což má být upravený Kirin 9000 s něpatrně nižším výkonem.

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.