Apple Watch

Huawei Watch 3 s Harmony OS uvidíme 2. června

  • Huawei Watch 3 dorazí s Harmony OS a podporou eSIM
  • Představení chytrých hodinek se uskuteční příští týden

Společnost Huawei začne už za několik dní novou etapu svého podnikání s Harmony OS, který se objeví v produktech napříč segmenty a je slibovanou odpovědí na americký Android. Nový operační systém bude oficiálně představen 2. června společně s novými produkty.

Přitom už delší dobu víme, že se dočkáme příchodu tabletu MatePad 2 Pro 5G a také nové generace chytrých hodinek, kterou mají představovat modely Watch 3 a Watch 3 Pro. Datum konání tiskové konference nám dnes potvrdil samotný Huawei s tím, že samotnou akci bude možné sledovat online.

Globální launch nových produktů Huawei a Harmony OS
Globální launch nových produktů Huawei a Harmony OS

Původní článek z 12.5 (12:00)

Společnost Huawei už brzy představí svou první generaci chytrých hodinek s operačním systémem Harmony OS. V Číně premiéra proběhne už 2. června, ale na tu českou si budeme muset počkat o něco déle. Dojde k ní ale také v červnu. Tolik naše tajné info na úvod. Nyní k samotným hodinkám.

Na začátku června budou představeny rovnou dva modely chytrých hodinek s označením Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro, o čemž píše činský mikroblog weibo.cn.

Vzhledem k nasazení nového Harmony OS na úkor operačního systému LiteOS budou hodinky mnohem vyspělejší.  Zvládnou toho technologicky více a uživateli dokonce dovolí i instalaci aplikací vývojářů třetích stran. V podpoře se objeví dokonce i podpora eSIM.


Psali jsme: Harmony OS běží na Huawei Mate 40 Pro i s obchodem Google Play


Původní článek z 7.4 (12:04)

Huawei nemůže u nových telefonů vlastní výroby využívat Android se službami Googlu, a proto připravuje zcela vlastní mobilní systém. Aktualizace má ještě tento měsíc dorazit na skládací Mate X. Připravovaný systém bude vysoce univerzální a podporovat má i chytré reproduktory, počítače nebo chytré hodinky.


Psali jsme: RECENZE Huawei Watch GT 2 Pro: k dokonalosti už nic nechybí


Huawei Watch 3 mobil potřebovat nebudou

Podle spolehlivého a málokdy se mýlícího tipéra @RODENT z mikroblogu Weibo připravuje Huawei nové chytré hodinky s označením Watch 3. Založeny mají být na systému Harmony OS, jehož finální verze má být uvedena v průběhu května. Součástí výbavy hodinek má být i podpora eSIM. To znamená, že mobil můžete vypnout, přesto se vám lidé dovolají a můžete komunikovat zprávami.

Inspirace u Apple Watch

Informátor uvádí, že Harmony OS na chytrých hodinkách Huawei otevře možnost instalace aplikací od vývojářů třetích stran. V případě systému Lite OS na současných modelech hodinek a chytrých náramků platí, že co od Huawei dostanete, s tím si musíte vystačit. Další velká změna čeká uživatelské prostředí, které by mělo být kruhové podobně jako u hodinek Apple Watch.

Dostupnost nových Huawei Watch 3 v obchodech zatím nebyla potvrzena. Vůbec by nás ale nepřekvapilo, kdyby hodinky dorazily nedlouho po vydání finální verze Harmony OS. Jejich oficiální představení tak očekáváme v červnu.

Huawei je populární výrobce smartwatch

První chytré hodinky společnost Huawei vydala v roce 2015. Většího úspěchu v této oblasti se však dočkala až s příchodem řady GT a zejména modelů GT2 a GT2 Pro. Tyto chytré hodinky potěší nejen parádním designem, ale také velice slušnou výdrží baterie a celou plejádou zdravotních senzorů i programů na cvičení.

Total
5
Shares