Huawei Watch GT2 Pro

RECENZE Huawei Watch GT 2 Pro: k dokonalosti už nic nechybí

 • Huawei Watch GT2 Pro jsou jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu
 • Mají skvělý design, tělo z titanu a safírové sklíčko 
 • V Česku startují na 7 999 Kč s DPH

Chytré hodinky Huawei Watch GT2 Pro nabízejí krásný displej a zpracování na jedničku, díky čemuž je radost mít je na ruce. Navíc jsou i docela lehké a výdrž je jedním slovem parádní. Jak se nám nová „próčka“ líbí, se dozvíte v recenzi.

Dobíjí se bezdrátově

Watch GT2 Pro si domů donesete v identické krabičce, v jaké se prodávají starší modely GT a GT2. Po odevření balení na vás čekají nejen samotné hodinky, ale také nabíjecí podložka podporující Qi technologii, kabel s USB-C konektorem a také nějaké ty dokumenty, abyste věděli, jak s hodinami zacházet a na co si případně dát pozor.

Mimochodem, testovali jsme 46mm variantu „Pro“ v šedé barvě s koženým (vyměnitelným) řemínkem. A osobně si myslím, že v tomto provedení hodinky vypadají vskutku parádně. Design je dotažen téměř k dokonalosti. Ostatně, kam jsem s nimi přišel, tam se lidé a kamarádi ptali, co to mám na zápěstí. Zpětná odezva byla vždy jen pozitivní.

Huawei Watch GT2 Pro
Huawei Watch GT2 Pro | foto: vlastní

Skvělému vizuálnímu dojmu napomáhá perfektní AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce s rozlišením 454 × 454 pixelů. Čitelný je i za přímého sluníčka, což oceníte hlavně v letním období. Navíc je panel krytí safírovým sklem, měl by tedy vydržet i nějaké to hrubší zacházení a svůj životní cyklus zakončit bez škrábanců.

Huawei Watch GT2 Pro specifikace

 • 1,39 palce AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 px
 • procesor Kirin A1
 • 4 GB úložistě
 • rozměry 46,7 mm x 46,7 mm x 11,4 mm
 • hmotnost 52 gramů
 • titanovo-keramické tělo, safírové sklíčko
 • bluetooth 5.1, GPS, reproduktor, mikrofon, odolnost 5 ATM

Srdce sportovce zaplesá

Jak už jsme u chytrých hodinek od huaweie zvyklí, nechybí utěsnění proti vniknutí vody až do hloubky 50 metrů (tlak pět atmosfér), procesor vlastní výroby nebo vnitřní úložiště s kapacitou 4 GB pro uložení například hudby. Watch GT2 Pro fungují na vlastním operačním systému výrobce s názvem LiteOS, který vedle široké škály programů na cvičení nabízí také funkce jako počasí, kompas, barometr či budík.

Huawei Watch GT2 Pro
Huawei Watch GT2 Pro | foto: vlastní

Samozřejmostí je možnost si změnit aktivní ciferník, nicméně tak široké možnosti, co se aplikací týče, jako hodinky s Wear OS, systém huawie nenabízí. Ovšem režimů pro sport je tu dost – více než 100.

Odhalí poruchy spánku a navedou na místo, odkud jste vyšli

Pokročilé zdravotní režimy umožňují nepřetržité sledování srdečního tepu, saturace krve kyslíkem, kvality spánku a úrovně stresu. Hodinky dokonce posílají čas od času tipy pro zdravější život. Pokud si GT2 Pro necháte na ruce i v noci, tak odhalí, jestli netrpíte poruchami spánku a v závislosti na tom nabídnou vhodnou úpravu spánkové hygieny.

Co se mi hodně líbí, tak to je funkce zpětného trasování při turistice, kdy vás hodinky zpětně navedou na místo, odkud jste vyšli, pokud byste se ztratili, anebo kontrola švihu při hraní golfu. „Próčka“ také turisty decentně upozorní, že se blíží nějaká nečekaná změna počasí a měli by se raději vydat domů.

V rytmu Kirinu A1

Huawei Watch GT2 Pro
Huawei Watch GT2 Pro | foto: vlastní

Hodinky pohání čipová sada Kirin A1, kterou Huawei vyvyinul primárně pro zařízení ze segmentu wearables. Procházení systémem je plynulé, nic se nikde neseká a odezva je přímo příkladná. Systém se ovládá samozřejmě dotykem, ale k dispozici jsou ještě dvě tlačítka na boku hodinek.

Tím vrchním spustíte nabídku všech aplikací a druhé je volitelné. Já to spodní většinou využíval pro aktivaci měření saturace kyslíku v krvi, ale můžete si na něj navolit jakoukoli sportovní disciplínu, záleží jen na vás. Ke sportování se hodí i GPS přítomná přímo v hodinkách, takže ty mohou fungovat nezávisle na telefonu.

Repráček hraje hlasitě

Hudbu můžete poslouchat díky vestavěnému reproduktoru, který je v hodinkách ale především pro účely telefonování. Přes „Pro“ totiž můžete v klidu přijmout hovor a dokonce z nich i přímo volat, pokud si do nich uložíte své kontakty. Druhá strana mě při hovoru vždy slyšela dobře a čistě. Zapomenout nesmíme zmínit ani to, že repráček hraje dostatečně hlasitě.

Výdrž je bezkonkurenční

Výbornou vlastností hodinek je každopádně 454mAh baterie. Huawei slibuje, že Watch GT2 Pro vydrží na jedno nabití okolo 14 dnů. Mně hodinky při běžné zátěži, tedy propojení s telefonem, průběžném měření tepu a zobrazování notifikací, po týdnu ukazují zhruba ještě zbývajících 48 procent. Huawei si tedy nic nevymýšlí.

Při aktivním sportu a přehrávání hudby z úložiště do propojených sluchátek se bude výdrž pohybovat někde okolo jednoho týdne. Ale s tím se počítá. V obou případech jde bez nadsázky o výtečné hodnoty a konkurence se má co učit. Například Samsung Galaxy Watch 3 vydrží bez nabíječky jen zhruba dva dny.

Nabíjení hodinek je velice snadné, stačí je položit na magnetickou bezdrátovou nabíječku, ke které se ihned „přichytí“ a započne doplňování energie. Pět minut nabíjení má stačit na deset hodin provozu a co se týče dalších údajů, tak při spuštěné GPS je deklarovaná výdrž 30 hodin, u poslechu hudby 24 hodin a u hovoru přes bluetooth 10 hodin.

Podívejte se na unboxing

Dá se s nimi platit?

Mimochodem, hodinky mají ve výbavě také NFC, ale vzhledem k tomu, že v Česku není podporováno bezkontaktní placení Huawei Pay, u obchodníka s nimi nezaplatíte. Ostatně to je negativum i v případě nových telefonů huaweie, které již nemají Google služby, ani s nimi si bezkontaktně nic nekoupíte.

NFC u próček nicméně využijete v kombinaci s funkcí One Hop, díky které si z telefonu můžete do hodinek poslat obrázek a vytvořit si s ním vlastní ciferník. Jedná se o funkci, kterou využívají hlavně asijští uživatelé, v Evropě se zatím příliš neuchytila. Ale je dobré vědět, že hodinky tuto možnost nabízejí. Kreativitě se tak meze nekladou.

Huawei Watch GT2 Pro
Huawei Watch GT2 Pro | foto: vlastní

Ukázka prostředí aplikace Huawei Health (Zdraví)

Dostupnost

Hodinky budou v prodeji v následujících dnech za doporučenou cenu 7 999 Kč.

Mám si Watch GT 2 Pro pořídit?

Huawei Watch GT2 Pro
Huawei Watch GT2 Pro | foto: vlastní

Huawei Watch GT2 Pro jsou jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu. Oproti předchůdcům mají přepracovaný design a i díky použití ušlechtilých materiálů (titan, safír a keramika) vypadají naprosto skvěle. Hodí se přitom nejen ke sportovnímu oblečení, ale také k obleku, takže je v zaměstnání na zápěstí mohou nosit i „kravaťáci“.

Hodinky nabízejí velké množství sportovních funkcí, vodotěsnost do pěti atmosfér, špičkový AMOLED displej a stačí je nabíjet dvakrát do měsíce. Co chtít víc?

Mezi zápory bych samozřejmě mohl uvést nemožnost pomocí „próček“ platit, či slabší propojení se službou Spotify. Ale to jsou jen takové drobné detaily. Pokud chcete špičkově vypadající chytré hodinky s prémiovými materiály a dlouhou výdrží, lepší nabídku dnes asi nenajdete.

Co se nám líbí

 • Prémiový design
 • Použité materiály
 • Velký a čitelný AMOLED displej
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Spouta sportovních režimů
 • Bezdrátové dobíjení

Co se nám nelíbí

 • Chybí podpora placení přes NFC
 • Jen „omezené“ propojení se Spotify
Total
1
Shares
1 komentář

Comments are closed.