HarmonyOS

Harmony OS vyjde v dubnu, Huawei Mate X2 systém získá jako první

  • Huawei oficiálně vydá Harmony OS pro mobily. Měl by se dostat i do Česka
  • Prvním telefonem s náhradou Androidu bude skládačka Mate X

Přestože to nikdy nebylo oficiálně potvrzeno, mnozí dlouhé měsíce věřili, že se chytré telefony řady P50 jako první odkloní od operačního systému Android a již po vybalení z krabičky nabídnou Harmony OS. Vše bude nakonec jinak.


Psali jsme: Huawei P50 Pro+ na prvních renderech. Prozrazují, kdo bude králem mobilního focení


Náhrada za Android je na cestě

Huawei vyvíjí vlastní operační systém už dlouho. A s ohledem na americké embargo se mu bude opravdu hodně hodit. Vývoj zrychlil po uvalení dodatečných sankcí ze strany americké administrativy v září 2020.

V prosinci loňského roku pak firma vydala vývojářskou verzi 2.0, která byla určená právě pro smartphony a vývojáři se mohli přihlásit do omezeného testování.

Třetí betu Harmony OS společnost Huawei začala testovat na začátku tohoto měsíce a brzy ji bude následovat další. Dorazit by měla už ve středu 31. března a pokud nedojde k něčemu nenadálému, bude to poslední beta před vydáním plné verze v dubnu.

Harmony OS je budoucnost Huawei

Prvními komerčně dostupnými telefony s Harmony OS měly být nové vlajky P50, P50 Pro a P50 Pro+. Protože ale nedávno došlo k odložení tiskové konference z března na květen, bylo nutné přejít na náhradní řešení.

První smartphonem, který Harmony OS obdrží prostřednictvím aktualizace, tak bude skládací Mate X2. Další zařízení by ho přitom měla brzy následovat (Mate 40, P40, Mate X2 a další).

Total
1
Shares