HarmonyOS

Harmony OS běží na Huawei Mate 40 Pro i s obchodem Google Play

  • Na Harmony OS lze bez omezení používat obchod Google Play
  • Zůstane podpora populárních služeb i ve finální nového systému?

Mnozí majitelé současných smartphonů Huawei upínají své naděje k vydání nového operačního systému Harmony OS. Nedávno vyšlo najevo, že v poslední beta verzi v telefonech fungují i Google služby (GMS) společně s obchodem Google Play. A nyní tu máme další potvrzení této skutečnosti. Populární aplikace Googlu normálně, bez jakýchkoli omezení, běží i na top modelu Mate 40 Pro.


Psali jsme: Na Harmony OS od Huawei fungují Google služby a obchod Google Play


Harmony OS je systém budoucnosti Huawei

Jeden z vývojářů, který má možnost testovat poslední betu chystaného Harmony OS, se pochlubil videem, které v akci ukazuje Mate 40 Pro. Ve zhruba třech minutách můžeme vidět navigaci napříč uživatelským prostředím systému včetně ukázky widgetů, jejichž velikost lze snadno měnit, propojení telefonu s počítačem nebo funkčnost aplikací od Googlu.

Vedoucí oddělení softwaru pro spotřebitelský segment v Huawei Wang Chenglu minulý týden potvrdil, že běžní uživatelé smartphonů budou moci na Harmony OS přejít od června. Společnost nyní usilovně pracuje na tom, aby třetí beta Harmony OS byla co nejdříve uzavřena a Huawei mohl nefinální verzi zpřístupnit i pro běžné uživatele.


Psali jsme: RECENZE Huawei Mate 40 Pro: Google je minulost, jeho foťák je absolutní vrchol


Aktualizace bude i pro Honory

Mimochodem, tato naše aktualita se netýká pouze Huawei, ale potěší i majitele telefonů značky Honor. Ta ještě donedávna patřila čínskému gigantu, ale před koncem roku 2020 změnila majitele.

Mnoho majitelů Honorů v poslední době zajímalo, jestli se i jejich telefony dočkají aktualizace na Harmony OS a odpoveď zní: ano, dočkají. Vybraní vývojáři betu systému momentálně testují např. na Honoru 30 Pro.

Total
16
Shares