Akvizice roku je tady. Huawei prodal Honor!

  • Kvůli kauze s USA se šuškalo, že Huawei uvažuje o odprodeji Honoru
  • Tento krok by dceřiné značce umožnil i nadále vyrábět špičkové telefony
  • Čínský podnik oficiálně informoval, že Honor prodal

Před pár dny jsme vás v tomto článku informovali, že Huawei má v posledních měsících plné ruce práce a dopad vleklého sporu se Spojenými státy firmu stojí drahocenný čas, partnery, reputaci i peníze. Tíha kauzy se však nejvíce odrazila na mobilní divizi čínského podniku, která v globálním měřítku dostala opravdu pořádně na frak.

Prodej Honoru? Jediné řešení

Tato myšlenka, byť logická se zdála být dlouho takřka nerealizovatelná. Každopádně už v říjnu zaznívaly z Číny hlasy, že je to za daných okolností jediné možné řešení, které výrazně Huawei pomůže se odrazit od pomyslného dna.

Co by prodejem získal? Dobrá otázka. Případná akvizice by zejména Honoru umožnila se pořádně nadechnout a nadále (a nově samostatně) zůstat ve hře v segmentu mobilních telefonů a nositelnosti v globálním měřítku bez politického škraloupu.

Honor 10X Lite
Honor 10X Lite, ilustrační | foto: vlastní

Že nakonec nezůstávalo pouze u úvah, potvrdila i agentura Reuters, která potvrdila, že Huawei už má kupce. Tím mělo být konsorcium složené z Digital China Group a Šen-čenské zastoupení. Výše akvizice je vyčíslena na 15 miliard dolarů.

Je to oficiální. Honor změnil majitele!

V právě vydané oficiální tiskové zprávě Huawei oznamuje, že prodal Honor. Ten na trh uvedl před sedmi lety s tím, že nová značka bude nabízet špičkové produkty, které budou cílit zejména na mladou generaci, a tuto myšlenku splnil do puntíku. A nový majitel? Tím se stala čínská společnost Shenzhen Zhixin New Information Technology, která je nyní 100% vlastníkem.

Nutno dodat, že události v posledních dnech nabraly doslova zběsilé tempo. A to nesouvisí jen s obnovením obchodování amerických firem s Huawei, ale díky prodeji se Číňan zbavil koule u nohy. Co to znamená? To ukáže až čas.

Total
0
Shares