Xiaomi Mi 11 Ultra s Leica

Spolupráce Huawei a Leica skončí sérií P50. Ve hře jsou nyní Xiaomi a Honor

  • Partnerství společností Huawei a Leica končí
  • Série Huawei P50 bude jejich poslední
  • Dočkáme se fotoaparátů Leica v telefonech Xiaomi a Honor?

Podle mnoha dobře informovaných zdrojů se partnerství společností Huawei a Leica chýlí ke konci. Posledními smartphony, na kterých se logo věhlasné německé fotografické značky objeví, mají být modely z řady P50. Informace pocházejí ze série tweetů renomovaných zahraničních tipérů.


Psali jsme: Samsung a Olympus zahájí spolupráci. Galaxy S22 má mít 200Mpx fotoaparát


Rozvod Huawei a Leica byl nevyhnutelný

Leica se z mobilního byznysu ale úplně nestáhne. Má se za to, že momentálně hledá nástupce Huawei a největší šanci mají Xiaomi, Honor nebo Sharp. Firma údajně také zvažuje licencování svých technologií, a tak by se logo Leica mohlo objevit časem na telefonech různých značek.

Je pravděpodobné, že konec partnerství Huawei a Leica uspíšily americké obchodní sankce, které na podnikání Huawei mají obrovský vliv. Značka, která měla dřív našlápnuto stát se světovou jedničkou na poli smartphonů, vyklízí pozice a na západních trzích dnes už jen prakticky paběrkuje.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | foto: vlastní

Huawei nahradí Xiaomi nebo Honor

Odstoupení od spolupráce s Huawei a možné partnerství s Xiaomi nebo Honorem, na který už se žádné sankce nevztahují, je pro Leicu finančně mnohem zajímavější. Xiaomi v prodejích letí vzhůru a prodejní obrat se čeká i od Honoru, který ve svých mobilech opět nabídne Google služby.


Psali jsme: Huawei se zlobí na novou vládu USA, nečekaně zpřísnila sankce


Huawei ale ukončení spolupráce s Leicou možná nebude bolet tolik, jak by mnozí čekali. Někteří čínští tipéři uvádějí, že v posledních dvou vrcholných řadách smartphonů Huawei (konkrétně v sériích P40 a Mate 40) žádné technologie Leica nebyly použity.

Vše, co zákazníci dostali, bylo jen brandové označení „Co-Engineered With Leica“, které telefony pomáhalo „jen“ prodat, ale na jejich fotografické schopnosti nemělo vůbec žádný vliv.

Total
24
Shares