Galaxy S22 Ultra koncept

Samsung a Olympus zahájí spolupráci. Galaxy S22 má mít 200Mpx fotoaparát

  • Samsung si na své chytré telefony pořídí slavné logo
  • Olympus vyladí fotoaparát Galaxy Z Fold 3 a Galaxy S22

Podle zasvěcených zdrojů společnost Samsung uvažuje nad tím, že začne spolupracovat se známou fotografickou firmou Olympus. Ta by se v mobilech objevila vůbec poprvé. Zatím se moc neví, jak by celá spolupráce probíhala. Zřejmě by se ale nejednalo o pouhou marketingovou podporu Samsungu, což naznačují spekulace.


Psali jsme: Jak nainstalovat aplikaci Google Camera na Samsung Galaxy S21?


Olympus dostane Galaxy S22 na vrchol

Jihokorejská společnost potřebuje u svých top modelů přidat. Ty nefotí špatně, to vůbec ne, ale na absolutní špičku už nějaký ten rok nestačí. Dokládá to i hodnocení prestižního žebříčku DxOMark, kde na prvních třech pozicích telefon od Samsungu nenajdete. Tomu jako by skvělý úspěch vždy nečekaně utekl mezi prsty. A tak má přijít změna.

Galaxy S22 bude mít obrovský 200Mpx fotoaparát

Vše nasvědčuje tomu, že po značkách Zeiss (Nokia, Vivo), Leica (Huawei/Honor) a Hasselblad (OnePlus) se ve smartphonech brzy objeví další klasický výrobce fototechniky. Někteří tvrdí, že prvním produktem spolupráce Samsungu a Olympusu bude už letos skládací Samsung Z Fold 3. Naplno se má partnerství obou značek rozjet příští rok.

Velké změny prý čekají řadu Galaxy S22, kdy minimálně jeden z modelů (podobně jako iPhone 12 Pro Max) by měl dostat místo optické stabilizace stabilizaci samotného senzoru. Obraz při natáčení videa tak bude maximálně stabilní. Kromě toho se spekuluje, že obě společnosti již usilovně pracují na vývoji sofistikovaného fotočipu s rekordním rozlišením 200 Mpx pro model Galaxy S22 Ultra.

Total
0
Shares