Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous sestřelili třetí největší ruskou banku. „Nic nefunguje,“ stěžovali si naštvaní klienti

  • Anonymous šlapou jako dobře namazaný stroj
  • Nyní zaútočili na třetí největší ruskou banku

Hackerům z hnutí Anonymous se povedl další husarský kousek. Na jednom ze svých twitterových účtů oznámili, že v Rusku úspěšně blokovali internetové bankovnictví. Kybernetičtí partyzáni opět potvrdili, že v online světě nemají žádnou konkurenci.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


Anonymous jedou na plný plyn

Schopnosti Anonymous jsou až neuvěřitelné. Nově hackeři, které proslavily nejenom činy, ale také nezapomenutelná maska Guy Fawkese, hlásí, že zaútočili na počítačovou infrastrukturu třetí největší ruské banky Gazprombank. Její klienti nemohli čtyři hodiny posílat a přijímat platby, byl jim blokován přístup k osobním účtům a také mobilnímu bankovnictví.

„Proputinovští příznivci jsou teď naštvaní, protože nefungují bankovní služby… Jo, no, měli by si stěžovat @mfa_russia,“ uvedli Anonymous v příspěvku na sociální síti Twitter.

Sestřelili servery banky Gazprombank

Jedná se o další velký úspěch Anonymous v posledních několika týdnech. V létě si dali menší pauzu, nyní hackeři ale znovu ukazují, čeho jsou schopni. Minulý týden způsobili v centru Moskvy totální chaos, když poslali stovky taxíků služby Yandex Taxi na jedno konkrétní místo ve stejný čas.

O uplynulém víkendu se pro změnu zase zaměřili na ruské vojáky, ze kterých důmyslnou lstí vylákali tajné vojenské informace. Na sociálních sítích vytvořili profily krásných žen a během chatování žádali, aby jim vojáci poslali fotografie, kde se právě nachází. Snímky Anonymous později geolokalizovali a odeslali na Ministerstvo obrany Ukrajiny.

Velký úspěch představuje i druhý útok na bezpečnostní kamery v Kremlu, odkud hackeři zveřejnili nové záběry z několika jednání a porad. Psali jsme o tom zde.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares